Z ostatniej chwili

In vitro - kolejne dziecko, kolejny wózek

2019-01-25 15:39:45 informacje
img

W styczniu na świat przyszedł kolejny częstochowianin, pierwszy urodzony w tym roku w ramach miejskiego programu dofinansowania zabiegów in vitro. Dziś jego tata odebrał wózek od firmy Deltim. Do tej pory w ramach programu urodziło się 39 dzieci - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.
Od 2012 r. na świat przyszło 20 dziewczynek i 19 chłopców - w tym cztery pary bliźniąt. W 2019 r. oczekiwana jest kolejna siódemka.
Obecnie trwa ocena ofert w konkursie dla podmiotów leczniczych, które zorganizują i przeprowadzą program „Leczenie niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców miasta Częstochowy w latach 2015 – 2017 - kontynuacja programu na lata 2018 – 2020”.  Nabór wniosków dla par, które zechcą skorzystać z dofinansowania w kolejnej edycji miejskiego programu, odbędzie się 9 lutego.
Ojciec najmłodszego dziecka, urodzonego w ramach miejskiego programu, odebrał dziś, 25 stycznia wózek podczas spotkania z zastępcą prezydenta Jarosławem Marszałkiem oraz współwłaścicielem częstochowskiej firmy Deltim Piotrem Machurą. Firma wspiera program od pierwszej edycji, każdemu dziecku (a właściwie jego rodzicom) ofiarując wózek.
Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0371 seconds.