Z ostatniej chwili

Industriada 2019

2019-06-05 13:28:56 informacje
img

NDU-bal to motyw przewodni tegorocznej, jubileuszowej edycji Święta Szlaku Zabytków Techniki Województwa Śląskiego INDUSTRIADA 2019, która rozpocznie się w piątek, 7 czerwca. W Częstochowie m.in. warsztaty, przejazd drezyną i koncert Babu Król & Smutne Piosenki - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

Industriadę zainauguruje w piątek w Galerii pod Arkadami (ul. 1 Maja 27) projekcja filmu z 1989 roku „Bal na dworcu w Koluszkach” w reżyserii Filipa Bajona.

W sobotę 8 czerwca w Muzeum Historii Kolei i w Muzeum Górnictwa Rud Żelaza na częstochowianki i częstochowian będą czekać m.in. warsztaty, pokazy, koncerty, zwiedzanie z przewodnikiem. Hitem będzie zapewne 10-minutowa przejażdżka drezyną na stacji Stradom od peronów do przejazdu przy ul. Zaciszańskiej, przejazdy pociągiem czy symulator lokomotywy EU07. Na scenie w Parku im. Staszica wystąpi częstochowski zespół Makabunda, z autorskimi aranżacjami najpiękniejszych polskich szlagierów z okresu międzywojennego oraz dansingowy Babu Król & Smutne Piosenki – efekt współpracy Stowarzyszenia Młodych Animatorów Kultury z Poznania, pań z gnieźnieńskiego Klubu Seniora „Radość” i lidera zespołu Pogodno, Jacka Szymkiewicza vel Budynia.

Scenografią podczas tegorocznej Industriady będzie wystawa fotografii dokumentująca dawne bale Częstochowy. Na archiwalnych uchwycono potańcówki, karnawałowe „przebieranki”, które obywały się na wystawnych balach, w ekskluzywnych restauracjach czy mniej wystawnych lokalach, a także na rautach w prywatnych mieszkaniach.

Na częstochowskiej części Szlaku Zabytków Techniki Województwa Śląskiego znajduje się Muzeum Górnictwa Rud Żelaza w Parku im. Stanisława Staszica, Muzeum Historii Kolei przy dworcu PKP Stradom oraz Muzeum Produkcji Zapałek przy ul. Ogrodowej.

W Częstochowie organizatorami Święta Szlaku Zabytków są Regionalny Ośrodek Kultury, Muzeum Częstochowskie oraz Muzeum Historii Kolei.

Szczegółowy program znajduje się na stronie: http://industriada.pl/program/

Page generated in 0.0306 seconds.