Z ostatniej chwili

Informacja Miejskiego Zakładu Pogrzebowego

2020-04-29 12:04:15 informacje
img

Od 2 maja kancelaria w biurze obsługi Cmentarza Komunalnego przy ul. Radomskiej 117 będzie czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-18.00, a w soboty w godz. 8.00-13.00. Obsługa będzie się odbywać przy dwóch stanowiskach – z zachowaniem wszystkich rygorów bezpieczeństwa sanitarnego.
Czynne będą dwa stanowiska – jedno do obsługi klientów indywidualnych (rodzin); drugie – korporacyjnych (firm). Bezpośrednio przy stanowisku będzie mógł przebywać jeden reprezentant rodziny/firmy – pozostałe osoby mogą oczekiwać poza budynkiem. Będą obowiązywać wszystkie zasady bezpieczeństwa sanitarnego, czyli dystans między osobami, konieczność zasłonięcia nosa i ust, dezynfekcja rąk i powierzchni, przegrody izolujące.
Z dniem 1 maja biuro zleceń Miejskiego Zakładu Pogrzebowego przy ul. Krakowskiej 16 zostaje zamknięte.
Sale eksportacyjne (kaplice) Budynku Ceremonii Pogrzebowych przy ul. Radomskiej 117 wykorzystywane są na zasadach określonych w rozporządzeniu Rady Ministrów – limit uczestników ceremonii jest podany na tablicy przy wejściu do pomieszczenia.
Na tablicy przy głównej bramie cmentarza komunalnego znajduje się informacja o dopuszczalnej liczbie żałobników mogących uczestniczyć w pogrzebie. Limit wynika z właściwego rozporządzenia Rady Ministrów. Usługa grabarska zamknięcia grobu świadczona będzie po zakończeniu pochówku i oddaleniu się uczestników pogrzebu od mogiły.
W najbliższych miesiącach Miejski Zakład Pogrzebowy uruchomi e-usługę pozwalającą online załatwić formalności związane z pogrzebem, konsultując szczegóły z pracownikiem cmentarza komunalnego.
W sprawie wszelkich usług Miejskiego Zakładu Pogrzebowego (transportu ciała, sprzedaży trumien, urn i kwiatów, konduktów pogrzebowych, kremacji, budowy i sprzedaży grobów) można dzwonić pod całodobowy numer tel. (34) 19 588.
Szczegółowe informacje na temat pracy Miejskiego Zakładu Pogrzebowego można znaleźć na stronie https://www.ck-czestochowa.pl/

Page generated in 0.0186 seconds.