Z ostatniej chwili

Informacja dla uczniów o zasadach rekrutacji

2019-05-23 12:33:39 informacje
img

Trwa rekrutacja do szkół ponadpodstawowych/ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2019/2020. Będzie się odbywała z wykorzystaniem systemu elektronicznego. Wnioski można składać do 25 czerwca.

Zainteresowani rekrutacją rodzice bądź opiekunowie prawni, a także sami uczniowie powinni wypełnić w formie elektronicznej formularz rekrutacyjny na stronie internetowej:

https://slaskie.edu.com.pl/

Zamknięcie systemu nastąpi 25 czerwca 2019 r. Po upływie tego terminu nie będzie już możliwości zarejestrowania się do szkół.

Żadnego znaczenia nie ma kolejność uzupełniania i składania wniosków, pod warunkiem zachowania obowiązujących terminów.

Na stronie naboru podane są szczegółowe informacje dotyczące zasad rekrutacji, harmonogramu, instrukcji postępowania oraz bieżących spraw związanych z rekrutacją.

UWAGA! Absolwenci szkół podstawowych i gimnazjów! Pamiętajcie, że możecie zarejestrować się tylko jeden raz! Rejestracja w niewłaściwym systemie znacząco utrudni Wam prawidłowy proces!

Rekrutacja w roku 2019 prowadzona jest jednocześnie dla dwóch roczników, ale na podstawie dwóch różnych podstaw prawnych i do różnych klas, dlatego przygotowane zostały dwa osobne systemy.

Do pierwszego systemu prowadzi przycisk z lewej strony – to system dla kandydatów, którzy wkrótce ukończą nową, 8-letnią szkołę podstawową. Jeśli ten przypadek dotyczy Ciebie, kliknij przycisk w kolorze niebieskim.

Drugi system, do którego prowadzi przycisk po prawej stronie, jest przeznaczony dla kandydatów, którzy wkrótce ukończą 3 klasę gimnazjalną (otrzymają świadectwo ukończenia gimnazjum). Jeśli ten przypadek dotyczy Ciebie, kliknij umieszczony powyżej przycisk w kolorze zielonym.

Pamiętajcie, że na podjęcie ostatecznych decyzji macie dużo czasu, gdyż proces wyboru szkół i składania podań będzie trwał do 25 czerwca br. (nie zostawiajcie tego jednak na ostatnią chwilę).

Jeśli Wasza macierzysta szkoła podstawowa/gimnazjum wprowadzała dane osobowe kandydatów do systemu naboru elektronicznego, powinniście otrzymać w niej login i hasło do swojego konta.

Jeśli szkoła nie zakładała dla Was konta, powinniście to zrobić samodzielnie, zapamiętując login i ustalone przez siebie hasło.

Zanim jednak cokolwiek będziecie wykonywali w systemie, zapoznajcie się dokładnie z filmikiem instruktażowym oraz z informacjami, które są dostępne na stronie https://slaskie.edu.com.pl/ Opisano w nich szczegółowo kolejne kroki postępowania i najważniejsze terminy związane z rekrutacją.

Filmik dla Kandydata do szkoły średniej: https://youtu.be/5eoWyr2sjK4

Warto też pobrać i przeczytać  bezpłatny poradnik dla Kandydatów i ich Rodziców „Jak dostać się do szkoły średniej w 2019 roku?” autorstwa eksperta firmy VULCAN. Poradnik można pobrać, wchodząc na stronę https://2roczniki.pl

Publikacja szczegółowo omawia wszystkie kluczowe kwestie związane z procesem rekrutacji. Znajdują się tam podpowiedzi, jak skonstruować dobrą listę preferencji, jakich błędów nie popełniać, jak przebiega proces rekrutacji, od czego zależy pierwszeństwo kwalifikacji, jak zwiększyć swoje szanse oraz wiele innych cennych informacji i porad.

Page generated in 0.0296 seconds.