Z ostatniej chwili

Informacja o sposobie realizacji Powszechnego Spisu Rolnego 2020

2020-10-14 12:34:11 informacje
img

Wojewódzkie Biuro Spisowe informuje, że rachmistrzowie mogą przeprowadzać wywiady bezpośrednio u respondentów – użytkowników gospodarstw rolnych – lub przez telefon.  

Zgodnie z decyzją Zastępcy Generalnego Komisarza Spisowego od 10 października istnieje  możliwość realizacji Powszechnego Spisu Rolnego przez rachmistrzów w formie wywiadów bezpośrednich z użytkownikami gospodarstw rolnych – z zachowaniem wszystkich obowiązujących zaleceń sanitarnych.

Jeżeli ze względu na sytuację epidemiczną respondent wyrazi obawę przed bezpośrednim kontaktem, rachmistrz spisowy poinformuje go o możliwości udziału w spisie w formie wywiadu telefonicznego.

Jeśli rachmistrz ma informację, że użytkownik gospodarstwa rolnego jest objęty kwarantanną lub izolacją domową, wywiad będzie przeprowadzony przez telefon.

Przed przystąpieniem do wywiadu bezpośredniego rachmistrz zobowiązany jest okazać legitymację – imienny identyfikator ze zdjęciem, wydany przez Wojewódzkie Biuro Spisowe w Katowicach.

W razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących tożsamości rachmistrza, jego dane można potwierdzić, dzwoniąc na infolinię spisową (22) 279 99 99 lub za pośrednictwem strony internetowej  https://rachmistrz.stat.gov.pl/formularz/

Szczegółowe informacje w tej sprawie dostępne są też na stronie https://spisrolny.gov.pl/aktualnosci/

Page generated in 0.0167 seconds.