Z ostatniej chwili

Inteligentne miasto w teorii i praktyce

2018-10-16 10:34:01 informacje
img

W Częstochowie trwa konferencja naukowa pt. „Rola zarządcy zasobu komunalnego w kształtowaniu koncepcji Smart City”. Potrwa do środy - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.
Konferencja to zwieńczenie całego cyklu pt. „Smart City” organizowanego przez ZGM TBS sp. z o.o. we współpracy ze środowiskiem nauki i licznymi instytucjami.
W gronie zapowiedzianych prelegentów znaleźli się: prof. dr hab. Marek Bryx – wybitny specjalista, profesor w Szkole Głównej Handlowej, były wiceminister infrastruktury, autor ponad 200 publikacji naukowych poświęconych rynkowi nieruchomości i polityce mieszkaniowej, dr Aleksandra Jadach-Sepioło, prof. dr hab. inż. Arnold Pabian, mgr inż. arch. Henryk Katowicz-Kowalewski oraz dr Alina Muzioł-Węcławowicz.
Konferencja jest okazją do spotkania teoretyków i praktyków specjalizujących się w kwestiach związanych z budownictwem mieszkaniowym oraz wymiany doświadczeń w zarządzaniu zasobem mieszkaniowym. Jednocześnie jest to pierwsze tego typu wydarzenie w Polsce podejmujące w tak szerokim kontekście tematykę z zakresu Building Information Modeling (BIM), która dziś jest jedną  z najbardziej nowoczesnych i zarazem efektywnych metod projektowania budynków mieszkalnych.
Na konferencji prezentowana jest pod hasłem „Bank Gospodarstwa Krajowego jako partner finansowy dla inwestorów mieszkaniowych” oferta Banku Gospodarstwa Krajowego, m.in. w aspektach polityki senioralnej, mieszkań gminnych czy włączenia społecznego. U ekspertów można uzyskać odpowiedź na pytania, jak skorzystać z oferty BGK i jak ją udoskonalić oraz co można zbudować wspólnie z BGK. Goście tego panelu to: Dariusz Stachera – dyrektor Departamentu Budownictwa Społecznego BGK oraz Przemysław Osuch – dyrektor Departamentu Usług Agencyjnych BGK.
Uczestnicy biorą udział w przygotowanych przez organizatorów warsztatach i panelach dyskusyjnych.
Działy tematyczne konferencji to:
I Bank Gospodarstwa Krajowego jako partner finansowy dla inwestorów mieszkaniowych
II Społeczna partycypacja lokatorów w zarządzaniu zasobem mieszkaniowym
III Towarzystwa Budownictwa Społecznego w polityce mieszkaniowej gmin i w rewitalizacji
IV Współpraca uczelni z zarządcami nieruchomości, w szczególności w zakresie wdrożenia technologii Building Information Modeling (BIM)
V Zamówienia publiczne a Towarzystwa Budownictwa Społecznego – warsztaty praktyczne
VI Inteligencja cyfrowa mieszkańców – rola zarządcy nieruchomości w przeciwdziałaniu wykluczeniu cyfrowemu Seniorów (cyfrowy parasol dla Seniorów)
Pomysłodawcami i organizatorami są: Zakład Gospodarki Mieszkaniowej Towarzystwo Budownictwa Społecznego w Częstochowie Sp. z o.o. i Krajowy Instytut Polityki Przestrzennej i Mieszkalnictwa we współpracy z Wydziałem Zarządzania, Wydziałem Budownictwa oraz Wydziałem Inżynierii Mechanicznej i Informatyki Politechniki Częstochowskiej.

Page generated in 0.0165 seconds.