Z ostatniej chwili

Interwencja niczym z filmu! Policjanci w ogniu

2020-10-20 08:33:43 informacje
img

W miniony czwartek policjanci z komisariatu w Kłomnicach wykazali się bohaterskim czynem. Podczas rutynowego patrolu zauważyli unoszący się dym. Bez wahania  podjęli decyzję o interwencji, wchodząc do płonącego budynku. Nikt nie doznał obrażeń. Gospodarze byli poza domem w trakcie pożaru.
Sytuacja miała miejsce w godzinach południowych. Kłomniccy funkcjonariusze w trakcie wykonywania swoich obowiązków w Nowym Broniszewie dostrzegli kłęby dymu unoszące się z jednego z domów jednorodzinnych. Na miejscu zdarzenia byli już także dzielnicowi. Podczas obserwacji zlokalizowano źródło dymu, w tylnej części posesji wydobywał się ogień.
Nikt nie reagował na wołania funkcjonariuszy. Wtedy zdecydowano się na podjęcie radykalnych kroków, a tym samym wyważenie drzwi frontowych. Budynek był wypełniony dymem. Po skrupulatnym przeczesaniu pomieszczeń okazało się, że nikt nie przebywał w domu w trakcie zdarzenia.
Po upewnieniu się, że nikogo nie ma, funkcjonariusze podjęli się gaszenia ognia.
Na miejsce została oddelegowana Ochotnicza Straż Pożarna, która sukcesywnie dokończyła akcję gaśniczą. Ze wstępnych ustaleń wynika, że przyczyną pożaru było zaprószenie ognia.

Patryk Pyrek

Page generated in 0.0143 seconds.