Z ostatniej chwili

Jak się ubiegać o dofinansowanie termomodernizacji

2018-09-28 14:01:05 informacje
img

Jak ubiegać się o dofinansowanie termomodernizacji lub wymianę przestarzałego źródła ciepła w ramach ministerialnego programu będzie można się dowiedzieć podczas spotkania, które dziś, w piątek 28 września odbędzie się w Częstochowskim Parku Przemysłowo-Technologicznym.
Ministerstwo Środowiska rozpoczęło cykl bezpłatnych spotkań dotyczących realizacji programu priorytetowego „Czyste Powietrze”, które są prowadzone w gminach całego kraju. Resort chce poinformować, jak prawidłowo ubiegać się o dofinansowanie na termomodernizację budynku oraz wymianę przestarzałych źródeł ciepła.
Podstawowym celem programu „Czyste Powietrze” jest poprawa efektywności energetycznej istniejących zasobów mieszkalnych budownictwa jednorodzinnego oraz zdecydowane zmniejszenie emisji zanieczyszczeń z jednorodzinnych budynków mieszkalnych – zarówno już powstałych, jak i nowo budowanych.  
Inicjatywa adresowana jest zwłaszcza do osób fizycznych – właścicielek i  właścicieli jednorodzinnych budynków mieszkalnych bądź osób realizujących plan budowy jednorodzinnego budynku mieszkalnego.
Bezpłatne spotkanie odbędzie się w piątek, 28 września, w sali Częstochowskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego (ul. Wały Dwernickiego 117/121). Początek o godz. 18.00. 
Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta 

Page generated in 0.0288 seconds.