Z ostatniej chwili

Jak świętować Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu

2018-09-20 11:54:10 informacje
img

Do skorzystania z propozycji, które z okazji Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu ma do zaoferowania swoim pasażerkom i pasażerom Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Częstochowie zachęca Maciej Hasik, rzecznik prasowy MZDiT oraz MPK.
Pierwsza z nich to wyjątkowe wydarzenie organizowane na pl. Biegańskiego jutro, w piątek 21 września od godz. 11.00. „Kierowca na medal” – to okazja, by podczas licznych konkursów, gier i zabaw przekonać się na własne oczy, jak trudna i wymagająca jest praca kierowcy i motorniczego. Najodważniejsi zmierzą się na oczach pasażerów w testach sprawnościowych i konkursach wiedzy, które pozwolą wyłonić najwszechstronniejszego z nich. Wszystko w atmosferze dobrej zabawy, w której współuczestniczyć mogą też wszyscy chętni mieszkańcy, którzy zjawią się na miejscu. Na każdego czekać będzie moc towarzyszących atrakcji w tym m.in. animacje dla najmłodszych, symulator zderzeń, pokazy Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie, pokazy ratownictwa medycznego oraz inne, liczne konkursy i nagrody.
W sobotę 22 września kierowcy będą mogli skorzystać z możliwości bezpłatnych przejazdów środkami komunikacji miejskiej w Częstochowie. Wystarczy mieć przy sobie podczas podróży autobusem bądź tramwajem MPK  ważny dowód rejestracyjny potwierdzający własność lub współwłasność pojazdu należącego do pasażera.

Page generated in 0.0293 seconds.