Z ostatniej chwili

Jak złożyć wniosek w CCŚ?

2020-04-28 11:45:35 informacje
img

Częstochowskie Centrum Świadczeń, choć fizycznie zamknięte, umożliwia obsługę w sposób zdalny. Sprawy można załatwiać poprzez internet, pocztę lub specjalną skrzynkę korespondencyjną. Informacje udzielane są również telefonicznie - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.
Formy składania wniosków i dokumentów w Częstochowskim Centrum Świadczeń obowiązujące od 23 kwietnia.
* FORMA ELEKTRONICZNA
Wnioski oraz inne dokumenty można wysyłać do Częstochowskiego Centrum Świadczeń za pośrednictwem:
- portalu Emp@tia https://empatia.mpips.gov.pl/
- platformy ePUAP https://epuap.gov.pl
Warunkiem korzystania z elektronicznych narzędzi urzędowych jest posiadanie Profilu Zaufanego albo Podpisu kwalifikowanego. Profil Zaufany to bezpłatne narzędzie, dzięki któremu można załatwiać sprawy urzędowe przez w serwisach administracji publicznej, bez wychodzenia z domu. Za jego pomocą można łatwo, szybko i bezpiecznie wysyłać oraz sprawdzać dokumenty w różnych serwisach urzędowych, np. wysłać wniosek o „becikowe” przez portal Emp@tia lub wysłać do urzędu dowolne pismo przez platformę ePUAP.
Złożenie elektronicznego wniosku nie wymaga wizyty w urzędzie. Więcej informacji o składaniu elektronicznych wniosków oraz dokumentów niezbędnych do przyznania świadczenia dostępnych jest na stronie www.ccs.czestochowa.pl w zakładce „Załatw sprawę on-line”. Do odwołania wyłączono funkcję umawiania wizyt przez internet.
* DROGA POCZTOWA
Wnioski i dokumenty można również wysłać przesyłką pocztową, a także poprzez firmy kurierskie na adres: Częstochowskie Centrum Świadczeń, ul. Jana III Sobieskiego 15, 42-217 Częstochowa.
* SKRZYNKA KORESPONDENCYJNA
Istnieje także możliwość składania dokumentów poprzez wrzucenie ich do specjalnie przygotowanej skrzynki korespondencyjnej. Skrzynka znajduje się na parterze budynku za pierwszym wejściem do Częstochowskiego Centrum Świadczeń. Do budynku można wejść pojedynczo głównym wejściem, które zostało otwarte, by składać wnioski i dokumenty nadal do skrzynki korespondencyjnej, a także pobierać czyste druki i wnioski. Domofonu należy użyć tylko, aby uzyskać wszystkie szczegółowe informacje o świadczeniach. Skrzynki opróżniane są kilka razy dziennie, objęte są również monitoringiem wizyjnym.
Wszystkie druki dostępne są na stronie www.ccs.czestochowa.pl w zakładkach dotyczących świadczeń oraz w zakładce „Druki do pobrania”.
Ułatwiony dostęp do Częstochowskiego Centrum Świadczeń: w uzasadnionych przypadkach, jeśli nie ma możliwości złożenia wniosku drogą elektroniczną oraz wydruku wniosków ze strony internetowej CCŚ, istnieje możliwość osobistego pobrania czystych druków w Częstochowskim Centrum Świadczeń, które znajdują się obok skrzynki korespondencyjnej.
4. KONTAKT TELEFONICZNY – niezbędne informacje można znaleźć pod numerem telefonu 34 341 17 61.

Page generated in 0.0162 seconds.