Z ostatniej chwili

Jazzowo-literacki koniec czerwca w OPK „Gaude Mater”

2019-06-27 15:06:54 informacje
img

Promocja najnowszej książki Mariusza Czubaja „Około Północy” odbędzie się w Ośrodku Promocji Kultury „Gaude Mater” (ul. Dąbrowskiego 1) w sobotę 29 czerwca. Będzie  jej towarzyszyć koncert formacji ,,Kornet Olemana”. Pod nazwą zabawnie trawestującą nazwisko Ornette Colemana ukrywa się rasowy jazzowy kwartet z… Mariuszem Czubajem na saksofonie. Wstęp wolny.

Mariusz Czubaj jest nie tylko pisarzem, ale też profesorem antropologii kultury w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie oraz Członkiem Polskiego Towarzystwa Kryminalistycznego. Dwukrotnie zdobył Nagrodę Wielkiego Kalibru za najlepszą powieść kryminalną i sensacyjną – w 2009 roku za „21:37”, a w 2017 roku za „R.I.P.”. W zeszłym roku wydał „Dziewczynkę z zapalniczką”, a w tym roku ukazała się jego nowa powieść kryminalna „Około Północy”.

W opisie wydawcy czytamy: – ,,Wiosna 1969 roku, Warszawa. Po pogrzebie genialnego jazzowego pianisty zamordowana zostaje młoda dziewczyna Jadwiga Ślusarek. Nie jest pierwszą kobietą, która zginęła w ostatnim czasie, nie będzie też ostatnią. Kontrabasista, jak sam o sobie mówi: „człowiek bez przydziału”, naznaczony wojenną i powojenną przeszłością, podejmuje prywatne śledztwo. Niektórzy utrzymują, że w stolicy grasuje naśladowca Karola Kota (seryjnego krakowskiego mordercy, straconego w 1968), a tropy wiodą w stronę środowiska jazzowego i klubu „Hybrydy”. Sprawą interesuje się także wywiad. Ale kto tak naprawdę okazuje się Podwórzowym Mordercą?”

Jazzowy trop w powieści będzie przyczynkiem do wzbogacenia spotkania autorskiego o koncert jazzowy. Na scenie OPK wystąpi „Kornet Olemana” w składzie Tomasz Koper (bębny), Maciej Sadowski (bas), Michał Wandzilak (fortepian), Mariusz Czubaj (saksofon).

Promocję książki zaplanowano na godz. 19.00, a koncert zacznie się o 20.00.

Fot. Materiały organizatora

 

Page generated in 0.0299 seconds.