Z ostatniej chwili

Jeden z podejrzanych trafił już do aresztu

2018-11-28 15:43:33 informacje
img

Częstochowska Policja przypomina sprawę prowadzoną przez częstochowski wydział do walki z przestępczością przeciwko mieniu. Dotyczy ona rozboju, do którego doszło 10 grudnia ubiegłego roku w centrum Częstochowy. Trzech mężczyzn zaatakowało i okradło pracownicę jednego z lokali. Poszukiwani są sprawcy oraz świadkowie zdarzenia.
Jeden z podejrzanych został już zatrzymany i tymczasowo aresztowany. Ciąży na nim zarzut rozboju.
Z dotychczasowych ustaleń policjantów z wydziału zwalczającego przestępczość przeciwko mieniu wynika, że 10 grudnia ubiegłego roku około 22.20 trzech mężczyzn weszło do jednego z lokali w centrum Częstochowy. Po kilkunastu minutach  zaatakowali obecną tam pracownicę, przewrócili ją na ziemię i ukradli z torebki pieniądze, po czym uciekli.
W toku wykonywanych czynności częstochowscy śledczy ustalili dane jednego z mężczyzn widocznych na nagraniu. Okazało się, że to 31-letni mieszkaniec województwa świętokrzyskiego. Policjanci zatrzymali go, a zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutu rozboju. Decyzją sądu mężczyzna trafił na 3 miesiące do tymczasowego aresztu.
Świadkowie zdarzenia lub osoby mogące rozpoznać widocznych na zdjęciach pozostałych dwóch mężczyzn, którzy są podejrzewani o rozbój, proszone są o kontakt z Wydziałem do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu KMP w Częstochowie tel. (34) 369 1423/ 1410/ 1255 lub z najbliższą jednostką policji - telefony 997, 112.
Wątek dotyczący widocznych na zdjęciach i nagraniu automatów do gier wyjaśnia Izba Skarbowa. Od 1 kwietnia weszły w życie zmiany w ustawie o grach hazardowych i podmioty prywatne nie mogą urządzać gier na automatach poza kasynami. Za posiadanie nielegalnych automatów w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą surowe kary w wysokości 100 tys. zł, licząc od jednego nielegalnego automatu. Taką karę może ponieść nie tylko właściciel urządzeń, ale również osoba, która wydzierżawia lub wynajmuje lokal, w którym umieszczane są te maszyny. Za organizowanie gier hazardowych poza wysoką grzywną grozi również kara pozbawienia wolności do lat 3 lat.
Fot. Materiały częstochowskiej Policji

Page generated in 0.0314 seconds.