Z ostatniej chwili

Jest już instalacja na newralgicznym skrzyżowaniu

2019-12-04 10:29:00 informacje
img

Zbieg ulic Równoległej, Jagiellońskiej i Rydza-Śmigłego do bezpiecznych nie należał. Mimo dobrego oznakowania dochodziło tam do licznych zdarzeń drogowych. I obecnie warto pamiętać o szczególnej ostrożności w tym miejscu.  

Jednak - jak informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta - jest już instalacja świetlna na newralgicznym skrzyżowaniu. Działa w trybie właściwym od piątku 29 listopada. Wcześniej przez kilka dni światła działały w trybie ostrzegawczym. System jest zintegrowany i zsynchronizowany z działaniem sygnalizacji na sąsiednich skrzyżowaniach.

Kończy się też remont nawierzchni ul. Rydza-Śmigłego. Prace wykonane za akceptacją zarządcy drogi prowadził inwestor zewnętrzny.

Nowa sygnalizacja i remont nawierzchni powinny pozytywnie wpłynąć na kanalizowanie się ruchu w obrębie skrzyżowania, nawet po potencjalnym zwiększeniu jego natężenia.

Miejski Zarząd Dróg i Transportu przypomina, że ani równa droga, ani najlepsze udogodnienia na skrzyżowaniach nie zastąpią uwagi, myślenia, przestrzegania przepisów i dobrych obyczajów za kierownicą.

Fot. Leszek Pilichowski / Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0142 seconds.