Z ostatniej chwili

Jubileusz studentów seniorów

2018-10-12 13:29:31 informacje
img

Po raz 25. nowy rok akademicki rozpoczęli studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku, działającego przy Uniwersytecie im. Jana Długosza. Jubileuszowa inauguracja odbyła się w Filharmonii Częstochowskiej - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.
W uroczystości, oprócz kilkuset studentów, uczestniczyli przedstawiciele parlamentu, władz miasta, a także rodzina i przyjaciele społeczności UTW. Podsumowano ćwierć wieku istnienia Uniwersytetu, życzono sobie zdrowia, energii i wielu sukcesów akademickich. Przyznano również tytuły Przyjaciela UTW UJD.
- Wasze niesłabnące zainteresowanie Uniwersytetem świadczy, jak bardzo jest potrzebny. To doskonały pomysł na pożyteczne spędzanie czasu, utrzymanie intelektualnej sprawności, czy rozwijanie zainteresowań, na które wcześniej nie było czasu – mówił do studentów prezydent Krzysztof Matyjaszczyk, który przy okazji zaprosił ich do udziału w tegorocznych Senioraliach.
Funkcjonujący przy częstochowskim UJD Uniwersytet od ćwierćwiecza dba o poprawę jakości życia osób w podeszłym wieku, zapewniając zajęcia dydaktyczne, warsztaty artystyczne, zabawy ruchowe i wyjazdy rekreacyjne. Od 1994 r. z oferty instytucji skorzystały tysiące seniorów, mogących dzięki uczestnictwu w zajęciach, przeżywać drugą młodość.
Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0537 seconds.