Z ostatniej chwili

Jubileuszowa wystawa Agnieszki Półroli

2019-04-17 10:41:24 informacje
img

Jubileusz 25-lecia twórczości obchodzi Agnieszka Półrola.

Absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Częstochowie., w 1994 r. ukończyła z wyróżnieniem Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie, Filię w Katowicach (dyplom z projektowania graficznego w Pracowni profesora Tomasza Jury oraz z malarstwa w Pracowni profesora Jacka Rykały). W latach 1996-2005 pracowała w Zespole Szkół Plastycznych w Częstochowie, ucząc grafiki użytkowej – form wydawniczych. W 2004 r. otrzymała stopień doktora sztuki w Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach w dyscyplinie artystycznej: grafika. W 2008 r. uzyskała stopień doktora habilitowanego. Obecnie pracuje w Uniwersytecie Humanistyczno-Przyrodniczym im. Jana Długosza na stanowisku profesora nadzwyczajnego UJD. Prace swoje prezentowała na wielu wystawach indywidualnych i kilkudziesięciu zbiorowych w kraju i za granicą (Belgia, Czechy, Niemcy, Słowacja, Węgry, USA). 

O swoim jubileuszu mówi: - W roku 2019 upływa 25 lat od ukończenia przeze mnie Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, Filii w Katowicach (obecnie Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach). Moja twórczość obejmuje grafikę, grafikę użytkową, malarstwo i rysunek. Niezwykle ważna jest też dla mnie praca nauczyciela. Podsumowaniem mojego doświadczenia wynikającego pracy twórczej jest stwierdzenie, że sztuka jest moją podstawową formą kontaktowania się ze światem. Sztuka wymaga czasu i konfrontacji z innymi ludźmi. Uważam, że jest częścią mojej osobowości.

Jubileuszową wystawę prac Agnieszki Półroli będzie można oglądać od dziś, środy 17 kwietnia w Miejskiej Galerii Sztuki (III Aleja 64). Początek wernisażu - o godz. 18.00.

Page generated in 0.034 seconds.