Z ostatniej chwili

Jubileuszowy recital Elżbiety Wojnowskiej

2019-09-19 12:14:15 informacje
img

Jubileuszowy recital Elżbiety Wojnowskiej - pieśniarki urodzonej w Częstochowie, absolwentki I LO im. Juliusza Słowackiego - wypełni salon specjalny w Teatrze im. A. Mickiewicza (ul. Kilińskiego 15).  Wydarzenie - w piątek 20 września, początek o godz. 19.00.

Na częstochowskiej scenie zadebiutowała, mając zaledwie 12 lat. Wcieliła się wówczas w rolę Nel w inscenizacji „W pustyni i w puszczy”. Swą dorosłą muzyczno-poetycką karierę rozpoczęła na FAMIE w 1973 r. Rok później drzemiący w niej ogromny talent interpretacyjny dał o sobie znać w piosence „Zaproście mnie do stołu”, śpiewanej i wyróżnionej główną nagrodą na Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie i na Festiwalu Piosenki Opole’74.

Elżbieta Wojnowska powraca na scenę częstochowskiego Teatru jako dojrzała artystka. Zaprezentuje recital złożony z utworów m.in. Jana Wołka, Bertolda Brechta, Romana Kołakowskiego, Agnieszki Osieckiej.

W programie recitalu znajdą się takie utwory jak: „Zaproście mnie do stołu”, „Sztuczny miód”, „Okropna pieśń o Mackie Majcherze” Bertolta Brechta z muzyką Kurta Weilla i wiele innych.

Artystce akompaniować będzie na fortepianie Jakub Lubowicz –  kompozytor, aranżer, dyrygent, pianista, kierownik muzyczny Teatru Roma w Warszawie.

Elżbietę Wojnowską porównywano do Edith Piaf, Ewy Demarczyk, niemieckich wielkich aktorek-śpiewaczek. Ma na koncie 7 płyt - z niekomercyjną  muzyką i wspaniałymi tekstami, które intrygują i uwodzą pełnym zadumy klimatem.

Bilety na recital Elżbiety Wojnowskiej: balkon: 30 zł; parter: 35 zł, bilety dla osób powyżej 60. roku życia w specjalnej cenie - 25 zł

Fot. Andrzej Głuc/ materiały organizatora

 

Page generated in 0.0203 seconds.