Z ostatniej chwili

Jura (prawie) z każdej strony

2023-10-24 11:26:09 informacje
img

Historia, legendy, fauna i flora regionu… Dzieci z Częstochowy i Kościelca wyszalały się twórczo w 4  konkursach towarzyszących projektowi edukacyjnemu  „Poznajemy Jurę Krakowsko-Częstochowską” – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

Przedsięwzięcie zrealizowały trzy placówki – SP nr 15 im. Polskich Noblistów, SP nr 37 im. Jana Pawła II i Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 im. Marii Skłodowskiej-Curie – przy współudziale Wydziału Edukacji Urzędu Miasta. Tak się składa, że wszystkie trzy szkoły należą do tych leżących daleko od ścisłego centrum Częstochowy – może to predestynuje je jakoś szczególnie do pokazywania dzieciom jej jurajskiego otoczenia, tego co znajduje się tuż za jej rogatkami, w sąsiednich gminach regionu…?

Organizatorzy zaproponowali uczennicom i uczniom udział w 4 konkursach: plastyczno-historycznym  „Jura przed laty i dziś – tajemnice jurajskich zamków i warowni”, biologiczno-geograficznym na prezentację multimedialną  „Osobliwości Jury Krakowsko-Częstochowskiej”, fotograficznym  „Jesień na Jurze”, historyczno-literackim  „Historia i legenda w przewodniku turystycznym”. Do rywalizacji zgłosiło się 453 młodych ludzi z 32 szkół podstawowych z Częstochowy oraz dzieci ze Szkoły Podstawowej z Kościelca.

Wręczenie nagród odbyło się 20 października w SP nr 15 im. Polskich Noblistów. W części scenicznej uroczystości –  w spektaklu  „Czarne kamienie” – zaprezentowały się dzieci z klasy trzeciej SP nr 15. 

 

Fot. organizatorów / Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0161 seconds.