Z ostatniej chwili

Jurajski Kongres Gospodarczy

2019-10-16 13:40:31 informacje
img

W środę, 23 października, w sali konferencyjnej Hotelu Scout odbędzie się III Jurajski Kongres Gospodarczy - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

III Kongres – podobnie jak jego poprzednie edycje – poświęcony będzie promocji przedsiębiorców z regionu w kontekście employer brandingu, czyli aktywnego budowania marki pracodawcy. Kongresowi przyświeca idea współpracy na osi „biznes – uczelnie – samorząd” oraz tworzenia klimatu partnerstwa i szans dla lokalnych firm.

Podczas zeszłorocznego Kongresu porozumienie w celu ułatwienia i zacieśnienia regionalnej współpracy podpisały Częstochowa, Myszków, Zawiercie i Ogrodzieniec – wszystkie łączą m.in. znajdujące się w ich obrębie specjalne strefy ekonomiczne. W tym roku przy okazji Kongresu do partnerstwa dołączą kolejne gminy – Mstów i Olsztyn, których siłą jest przede wszystkim ich potencjał turystyczny.  

Organizatorem jest Regionalna Izba Przemysłowo-Handlowa w Częstochowie we współpracy z Urzędem Miasta Częstochowy, Wojewódzkim Urzędem Pracy w Katowicach oraz samorządami terytorialnymi powiatów częstochowskiego, myszkowskiego, kłobuckiego, lublinieckiego i zawierciańskiego.

Miejscem spotkania będzie Hotel Scout (ul. Drogowców 12). Rozpocznie się ono o godz. 10.00. 

Poruszana tematyka: „W stronę aglomeracji - przyszłość subregionu północnego województwa śląskiego” (godz. 10.15); Znaczenie kształcenia kadr dla rozwoju gospodarczego (godz. 11.05);  „Wyzwania subregionalnego rynku pracy” (godz. 11.25); „Firmy rodzinne - szanse i wyzwania rynku pracy” (godz. 12.15); „Employer branding - co to jest I dlaczego jest tak istotne dla każdego pracodawcy” (godz. 13.00).

 

Page generated in 0.0292 seconds.