Z ostatniej chwili

Jurajskie ojczyzny w Konduktorowni

2023-11-10 12:08:34 informacje
img

Wernisaż wystawy poplenerowej „Jurajskie ojczyzny” w piątek 10 listopada odbędzie się w Konduktorowni (ul. Piłsudskiego 34/36. Początek - o godz. 18.00.

Uczestnicy:

Magdalena Anzorge-Kurkowska

Małgorzata Biel

Adam Bocheński

Dawid Bocheński

Paulina Bocheńska

Tadeusz Golla

Anita Grobelak

Janusz Koniecki

Alicja Kowalska

Iwona Kręciwilk

Jolanta Kuśmierska

Altea Leszczyńska

Krzysztof Mazoń

Andrzej Orlik

Agnieszka Osadnik

Halina Osadnik

Ewa Powroźnik

W ubiegłym roku odbył się polsko-ukraiński plener Częstochowa&Jura. W tym roku w ramach pleneru artyści skupili się na następujących działaniach:

- USK, DRINK&DRAW NA STARYM RYNKU W CZĘSTOCHOWIE, W PARKU PODJASNOGÓRSKIM, na PLACU BIEGAŃSKIEGO W CZĘSTOCHOWIE;

- PIKNIK ARTYSTYCZNY U RACZYŃSKICH (malowanie, szkicowanie z natury wokół stawu „Irydion” z widokiem na Pałac Raczyńskich, park i Dwór Krasińskich, w którym mieści się Muzeum Zygmunta Krasińskiego);

- WIZYTA i USK w najstarszej pstrągarni w Europie w Złotym Potoku;

- OLSZTYN - ruiny warownego zamku na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, wybudowanego w systemie tzw. Orlich Gniazd – szkic sytuacyjny;

- twórcy uczestniczyli też w wernisażu wystawy „LUDZIE—RELACJE – SPOŁECZEŃSTWA” – wystawa poplenerowa w ramach PO-MOSTY WIELOKULTUROWOŚCI - międzynarodowego festiwalu sztuk wizualnych, w oprowadzaniu kuratorskim po wystawie „SPOJRZENIA” w ramach „PO-MOSTÓW WIELOKULTUROWOŚCI” międzynarodowego festiwalu sztuk wizualnych, Muzeum Częstochowskie – Galeria Dobrej Sztuki oraz w wernisażach wystaw „WIELOKULTUROWOŚĆ POGRANICZA” – ogólnopolska wystawa fotograficzna oraz „MIKRO I MAKRO PRZEMIESZCZENIA” – Anita Grobelak; Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych – KONDUKTOROWNIA w Częstochowie w ramach w/w festiwalu.

- ODWIEDZILI ŻARKI: szkic z natury w duchu USk Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin – sanktuarium maryjne w Żarkach; zespół zabytkowych STODÓŁ w Żarkach; Cmentarz żydowski w Żarkach; Muzeum Dawnych Rzemiosł w Żarkach; Strażnica Przewodziszowice (Strażnica Przewodziszowicka) – ruiny murowanej strażnicy obronnej, znajdujące się w pobliżu dawnej wsi Przewodziszowice (obecnie część miasta Żarki) na Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej.

KOMISARZ: Anita Grobelak

ORGANIZATORZY PLENERU: Grupa artystyczna ATINA, Częstochowskie Stowarzyszenie Plastyków im. Jerzego Dudy-Gracza

Page generated in 0.0194 seconds.