Z ostatniej chwili

Juromania 2020

2020-09-18 10:49:52 informacje
img

Tegoroczna edycja święta Jury Krakowsko-Częstochowskiej rozpoczyna się dziś, w piątek 18 września. Pierwszą odsłoną Juromanii 2020 będzie koncert muzyki filmowej w podczęstochowskim Olsztynie.

Juromania to oryginalny pomysł na wypromowanie Jury Krakowsko-Częstochowskiej i przedłużenie sezonu turystycznego. W działania na rzecz jego realizacji włączyły się samorządy województw (śląskiego i małopolskiego), jurajskie gminy i miasta, jwiele instytucji kultury i stowarzyszeń (np. Związek Gmin Jurajskich koordynuje sprawy promocyjne).

Za każdym razem Juromania przenosi uczestników w średniowieczne klimaty zamków i warowni. Dzięki niej można podziwiać turnieje rycerskie, pokazy historyczne, skosztować regionalnej kuchni czy uczestniczyć w licznych warsztatach i zajęciach edukacyjnych. Na aktywnych czekają wspinaczki pod okiem instruktorów, rajdy i wycieczki z przewodnikiem.

Tegoroczną Juromanię zainauguruje dziś pod zamkiem w podczęstochowskim Olsztynie koncert Muzyki Filmowej Krzesimira Dębskiego z udziałem: Orkiestry Kameralnej PRIMUZ, Anny Jurksztowicz i Macieja Miecznikowskiego. Wydarzeniu towarzyszyć będzie widowiskowa oprawa wizualna i spektakularne efekty świetlne. Imprezę muzyczną na błoniach pod zamkiem w pobliżu restauracji „Spichlerz” zaplanowano na godz. 19.00–22.00.

W kolejnych dwóch dniach, w ponad dwudziestu jurajskich miejscowościach równolegle będą się odbywały najróżniejsze wydarzenia, promujące tereny jurajskie, ze znanym Szlakiem Orlich Gniazd. Organizatorzy zapraszają do: Olsztyna, Złotego Potoku, Siewierza, Żarek, Bobolic, Podlesic, Skarżyc, Podzamcza, Smolenia, Jerzmanowic, Korzkwi, Doliny Będkowskiej, Wierzchowia, Kluczy, Ojcowa i Doliny Prądnika, Pieskowej Skały, Olkusza, Rabsztyna, Bydlina i Rudna.

Szczegółowy program tegorocznej imprezy dostępny jest w załączniku. Więcej informacji na temat poszczególnych wydarzeń znajduje się na stronie: www.juromania.pl

Page generated in 0.0153 seconds.