Z ostatniej chwili

Kawiarenka znów z rekordem

2020-01-21 15:04:27 informacje
img

Zakończyła się 12. edycja „Kawiarenki dla Seniora”, w ramach której częstochowscy seniorzy mogli w wybranych lokalach gastronomicznych wypić kawę i herbatę za symboliczną złotówkę. Zainteresowanie było ogromne, znowu wydano rekordową ilość kuponów uprawniających do skorzystania z oferty - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

„Kawiarenka dla Seniora” to oferta dostępna w Częstochowie już od 12 sezonów. W ramach akcji częstochowscy restauratorzy, właściciele klubów i kawiarni zapraszają seniorki i seniorów do swoich lokali na kawę i herbatę, których koszt to tylko 1 zł. Aby skorzystać z akcji, należy pokazać specjalny kupon. Do końca grudnia 2019 można go było odebrać w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej, który jest organizatorem akcji.

Podczas 12. edycji „Kawiarenki dla Seniora”, trwającej od czerwca do grudnia 2019 r., wydano 4517 kuponów uprawniających do zakupu kawy lub herbaty za 1 zł - to o niemal 500 więcej niż przed rokiem i 1000 więcej niż dwa lata temu. W każdym tygodniu zakończonej edycji uczestnicy pobierali od 60 do 160 karnetów.

- W każdym sezonie „Kawiarenki” obserwujemy wzrost liczby uczestników. Kiedy wydaje nam się, że liczby są bardzo duże i będzie ciężko osiągnąć podobną frekwencję, okazuje się, że nowa odsłona przynosi kolejny rekord – mówi Małgorzata Mruszczyk, dyrektor MOPS.

Celem akcji jest umożliwienie częstochowskim seniorom aktywnego spędzenia czasu, zachęcenie do wychodzenia z domu i podejmowania kolejnych ciekawych aktywności.

- „Kawiarenka dla Seniora” to bardzo miły pretekst, by spędzić czas w gronie znajomych, integrować się ze społecznością lokalną – podkreśla prezydent Krzysztof Matyjaszczyk. - Bardzo często jest to pierwszy impuls, który pociąga za sobą kolejne pomysły na aktywne spędzanie czasu, od klubów seniora, miejsc spotkań z zajęciami tematycznymi, poprzez udział w programach profilaktycznych i zdrowotnych, do korzystania z oferty kulturalnej, placów rekreacji ruchowej i możliwości spotykania się w plenerze, na przykład przy tężniach na Promenadzie im. Czesława Niemena.

Udział w akcji brali nie tylko seniorzy indywidualnie, ale także osoby korzystające ze wsparcia Dziennego Domu „SENIOR+” oraz mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Częstochowie przy ul. Kontkiewicza 2.

W roku 2019 w realizację akcji włączyło się 17 lokali (liczbowo tyle samo, co w roku ubiegłym, chociaż kilka brało udział w „Kawiarence” pierwszy raz).

Oto lista:

Restauracja TORRA - ul. Racławicka 2

JAZZ CLUB FIVE O'CLOCK – ul. Wilsona 16

Restauracja TOPOLLINO – al. NMP 67

Restauracja POP-ART – Skwer Solidarności

Kawiarnia CAFE BELG – al. NMP 32

Kawiarnia CAFFE DEL CORSO – al. NMP 53

GOSPODA RYBNA – ul. Focha 16

Gospoda ZŁOTY GARNIEC – ul. Iglasta 8

Kawiarnia NADO CAFE – al. NMP 59

Kawiarnia TUTANCHAMON CAFE – ul. Wały Dwernickiego 11 pawilon 7

Klubokawiarnia ALTERNATYWA 21 - ul. Mielczarskiego 20

Kawiarnia CAFE 29 - al. NMP 29

Restauracja POD RATUSZEM – al. NMP 45

Restauracja A NÓŻ WIDELEC – ul. Racławicka 18

Restauracja KARMA – ul. Szymanowskiego 1

Restauracja BUŁA Z JAJEM – ul. Waszyngtona 18 lok. 2 i 17

Kawiarnia DWA KOTY – al. NMP 43

12. edycja się zakończyła, ale MOPS już przygotowuje się do kolejnej. Przedstawiciele lokali zainteresowani udziałem w edycji, która ruszy około czerwca 2020 r., proszeni są o kontakt z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Częstochowie (pod numerem tel. 34 322 40 79). Podczas startu akcji każdy z lokali otrzymuje oznaczenie „Miejsce Przyjazne Seniorom” - z datą rozpoczęcia danej edycji.

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0223 seconds.