Z ostatniej chwili

Kierował autem pod wpływem alkoholu

2019-12-09 12:54:54 informacje
img

Częstochowscy strażnicy miejscy ujęli 31-letniego mężczyznę, który kierował autem pod wpływem alkoholu. W trakcie interwencji mężczyzna był agresywny - informuje częstochowska Straż Miejska.

Dyżurny częstochowskiej Straży Miejskiej otrzymał informację, że w rejonie ronda Trzech Krzyży i ul. Warszawskiej znajduje się pojazd, a w nim kierujący, który może być pod wpływem alkoholu i zagrażać innym uczestnikom ruchu drogowego. Patrol Straży Miejskiej, który pełnił nocną służbę w Śródmieściu, rozpoczął poszukiwanie wskazanego auta. Kierowcę i auto zlokalizowano przy ul. Kiedrzyńskiej, gdy zatrzymał się przed przejazdem kolejowym. Od samego początku od kierującego czuło się silną woń alkoholu. 31-letni mężczyzna chwiejnym krokiem udał się też do radiowozu Straży Miejskiej. Z minuty na minutę mężczyzna był coraz bardziej pobudzony i zaczął zachowywać się agresywnie. Na miejsce przybył patrol Policji z WRD KMP. 

Z uwagi na fakt, że mężczyzna był nadal agresywny, udano się z nim do szpitala w celu pobrania krwi. Mężczyzna trafił na Komisariat Policji.

Będzie teraz musiał odpowiedzieć prawnie za popełnione czyny, czyli jazdę pod wpływem alkoholu oraz znieważenie funkcjonariuszy na służbie.

Page generated in 0.0147 seconds.