Z ostatniej chwili

Kierowco - skontroluj bezpłatnie światła w samochodzie

2018-11-29 12:50:43 informacje
img

1, 8 i 15 grudnia kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić i ustawić światła w swoich pojazdach na trzech Stacjach Kontroli Pojazdów w Częstochowie. Policjanci podczas prowadzonych w tym dniu działań kontrolno-prewencyjnych będą zwracać szczególną uwagę właśnie na oświetlenie pojazdów. Akcja jest częścią kampanii „Twoje światła -Twoje bezpieczeństwo” - informuje częstochowska Policja.
W związku z występującymi w okresie jesienno-zimowym zjawiskami atmosferycznymi znacząco ograniczającymi widoczność na drodze policjanci w całym kraju włączyli się w działania pod nazwą „Twoje światła -Twoje bezpieczeństwo”. Celem akcji jest sprawdzenie jednego z najważniejszych elementów pojazdu wpływających na bezpieczeństwo - jego oświetlenia. 
Udział w tym projekcie zadeklarowały stacje kontroli pojazdów funkcjonujące pod patronatem Instytutu Transportu Samochodowego oraz stacje zrzeszone w Polskiej Izbie Stacji Kontroli Pojazdów. W akcję włączyła się również firma Neptis S.A, która jest operatorem popularnego wśród kierowców komunikatora YANOSIK. Użytkownicy tej aplikacji będą mogli łatwo zobaczyć, gdzie w okolicy można za darmo sprawdzić światła.
Częstochowscy policjanci zachęcają do skorzystania ze specjalnej oferty trzech stacji kontroli pojazdów:
1. Stacja Kontroli Pojazdów Ochotniczej Straży Pożarnej w Dzielnicy „Parkitka” przy ul. Sikorskiego 82/94. 15 grudnia w godz. 9.00 – 12.00 kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić tam i ustawić światła w swoich pojazdach.
2. Stacja Kontroli Pojazdów przy Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego, ul. Hallera 1. 1, 8 i 15 grudnia w godz. 8.00 – 12.00 kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić tam i ustawić światła w swoich pojazdach.
3. Stacja Kontroli Pojazdów przy Miejskim Przedsiębiorstwie Komunikacyjnym Sp. z o.o. przy al. Niepodległości 30. 1, 8 i 15 grudnia w godz. 8.00 – 12.00 kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić tam i ustawić światła w swoich pojazdach.
Tylko prawidłowe ustawienie świateł i właściwe korzystanie z nich uczyni nas widocznymi dla innych, a kierowcom pozwoli widzieć wszystko, co dzieje się na drodze i ma wpływ na bezpieczeństwo.

Page generated in 0.0311 seconds.