Z ostatniej chwili

Kino Seniora

2019-07-05 11:03:43 informacje
img

Kino Studyjne OKF ILUZJA zaprasza seniorów na wakacyjne seanse. Bilety w ramach Kina Seniora można nabyć za 8 zł - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

Seanse filmowe wyłącznie dla środowiska seniorów to osobna ścieżka repertuarowa z pięknymi i wartościowymi filmami. Kino Seniora pojawiło się w repertuarze OKF w 2010 roku i szybko okazało się, że jeden seans w miesiącu nie zaspokaja potrzeb odbiorców. Projekcje odbywają się zwykle we wtorki, w godzinach południowych.

OKF zaprasza na projekcje wszystkich seniorów - nie tylko stałych bywalców comiesięcznych projekcji w ramach Kina Seniora, ale przede wszystkim tych, którzy jeszcze tu nie byli oraz Uniwersytety Trzeciego Wieku. Kino Seniora ma być chwilą wytchnienia, dobrą zabawą, a czasem odpowiedzią na istotne pytania o charakterze egzystencjalnym. Prezentuje filmy bardzo różnorodne, z różnych kategorii: klasyka światowa, klasyka polska, filmy dokumentalne, najlepsze i najciekawsze dokonania kina światowego oraz filmy mistrzów kina. Interesujące, kontrowersyjne, zabawne i wzruszające.

Organizatorzy podkreślają, że film obejrzany w kinie zaspokaja potrzeby nie tylko duchowe, kulturalne, ale także towarzyskie - seanse są znakomitą motywacją do wyjścia z domu i spotkania się przed czy po projekcji ze znajomymi.

PROJEKCJE W RAMACH KINA SENIORA

9 lipca godz.12.00  - WYMARZONY, Belgia/Francja 2018, 115 min., reż. Jeanne Herry, wyk.: Sandrine Kiberlain, Gilles Lellouche, Élodie Bouchez i in.

Poruszająca, wywołująca jednocześnie śmiech i łzy, historia o tym, jak ważna jest bliskość i otwartość na potrzeby tych, których kochamy. Maleńki Theo zaraz po narodzinach zostaje oddany do adopcji. Podczas gdy pracownicy opieki społecznej poszukują dla niego odpowiednich rodziców, jego tymczasowym opiekunem zostaje Jean. Między Theo a jego tymczasowym „tatą” rodzi się silna więź. Tymczasem od lat starająca się o adopcję dziecka Alice, która już niemal straciła nadzieję, zostaje wytypowana jako idealna kandydatka na nową mamę Theo.

 

23 lipca godz. 12.00 - SŁODKI KONIEC DNIA, Polska 2019, 97 min., reż. Jacek Borcuch, wyk.: Krystyna Janda, Katarzyna Smutniak, Lorenzo de Moor, Vincent Riotta.

Historia o miłości, tęsknocie, lęku przed nieznanym i pasji życia. Miejscem akcji jest włoska prowincja, etruskie miasto Volterra. Tu od lat mieszka Maria – polska poetka, laureatka Nagrody Nobla, autorytet moralny. Życie Marii toczy się spokojnie, do czasu, gdy na jej relacjach z mężem i córką zaczynają się pojawiać rysy, w miarę jak angażuje się w romantyczny związek z młodym imigrantem Nazeerem. Jej bezkompromisowość i niepoprawność polityczna okazują się mieć dramatyczne konsekwencje – dla Nazeera, jej rodziny, lokalnej społeczności i dla niej samej.

 

Więcej informacji::

Kino Studyjne OKF ILUZJA

Al. NMP 64

42-217 Częstochowa

www.okf.czest.pl

kasa: 34/ 324 22 40

biuro: 34/ 324 60 58

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0314 seconds.