Z ostatniej chwili

Klasy międzynarodowe w „Traugucie”

2019-01-25 15:01:35 informacje
img

Na ostatniej sesji częstochowscy radni podjęli uchwałę, która ma umożliwić utworzenie w II Liceum Ogólnokształcącym im. Romualda Traugutta oddziału międzynarodowego - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

 

Uchwała była konieczna do wystąpienia z wnioskiem o zezwolenie na utworzenie takiej klasy do Ministra Edukacji Narodowej.
To już ostatni etap potrzebny do uzyskania pełnej autoryzacji, która da uprawnienia szkole do realizacji programu kończącego się międzynarodową maturą. Pozostałe wymogi Organizacji Matury Międzynarodowej zostały spełnione. Specjalnie opracowane programy nauczania wdrożono w II LO 1 września 2018 r.
Szkoła czeka jeszcze na dokument autoryzacyjny zagranicznej instytucji edukacyjnej, którą w tym wypadku jest International Baccalaureate Organization (IBO) w Genewie.
Pozytywną opinię, zawierającą ocenę możliwości organizacyjnych i kadrowych pozwalających realizować w szkole program nauczania ustalonego przez zagraniczną instytucję edukacyjną, uzyskano już w listopadzie ubiegłego roku od Śląskiego Kuratora Oświaty. Jest też zgoda rady pedagogicznej LO im. R. Traugutta na utworzenie oddziału międzynarodowego. Wszystkie te dokumenty są konieczne do wystąpienia z wnioskiem o zezwolenie do Ministerstwa. 

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0294 seconds.