Z ostatniej chwili

Klimaty Częstochowy

2018-09-25 12:39:34 informacje
img

Trwa  13. edycja konkursu fotograficznego „Klimaty Częstochowy”. Zgłoszenia są przyjmowane do 2 października - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.
Celem konkursu jest ukazanie walorów kulturowych, architektonicznych, przyrodniczych i turystycznych Częstochowy i jej okolic oraz pozyskanie i prezentacja fotografii obrazujących zainteresowanie przejawami życia w jego różnorodnych dziedzinach.
Tegoroczne Jury, które będzie oceniać nadesłane na konkurs prace, tworzą:
- Przemysław Jendroska - absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi na kierunku Fotografia oraz Policealnego Studium fotograficznego w Katowicach. Współzałożyciel grupy fotograficznej Natechwile, z którą zrealizował kilkadziesąt wystaw w Polsce i za granicą. Fotoreporter i fotoedytor w katowickiej „Gazecie Wyborczej”, z którą wpółpracuje od 2002 r. Jego fotografie zobaczyć można głównie w „Gazecie Wyborczej”, a także za pośrednictwem Agencji Gazety m.in w Agencji Reuters, oraz polskich tytułach tj. Polityka, Newsweek, Wprost. Na stałe współpracuje z Teatrem Śląskim oraz z wieloma firmami w zakresie fotografii reklamowej, korporacyjnej i portretowej.
- Tomasz Watras - rocznik 1986. Mieszka na Śląsku. Fotograficzny samouk, obserwator. Swoją przygodę zaczynał od porterów i industrialu, obecnie fotograf uliczny i reportażysta. Wielbiciel prostoty, codzienności i dalekich podróży. Laureat konkursu „Polska ulicznie 2017”.
- Jan Sętowski - kurator, artysta i projektant. Członek Monstfura, współzałożyciel (razem z Łukaszem Gawronem) galerii sztuki współczesnej IRON OXIDE oraz festiwalu o tej samej nazwie. Absolwent wydziału projektowego Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Organizator licznych wystaw oraz interwencji w przestrzeni miasta (murale, instalacje). Entuzjasta szerzenia wiedzy na temat sztuki i kultury.
Prace oceniane będą w trzech kategoriach: Fotografia Klimatyczna, Fotografia Reporterska, Fotoreportaż. Każdy uczestnik może nadesłać maksymalnie 17 fotografii.
Zwycięzcy konkursu otrzymają nagrody pieniężne:
Kategoria – Fotografia Klimatyczna:
1. NAGRODA – 2000 zł
2. NAGRODA – 1000 zł
3. NAGRODA – 650 zł
Kategoria – Fotografia Reporterska:
1. NAGRODA – 2000 zł
2. NAGRODA – 1000 zł
3. NAGRODA – 650 zł
Kategoria – Fotoreportaż/zestaw zdjęć:
1. NAGRODA – 2000 zł
2. NAGRODA – 1000 zł
3. NAGRODA – 650 zł.
Fotografie wraz z wypełnionym formularzem należy przesyłać na adres e-mail: klimaty@czestochowa.um.gov.pl.
Pokonkursowa wystawa będzie prezentowana w listopadzie i grudniu 2018 r. Organizatorem konkursu jest Wydział Kultury Promocji i Sportu Urzędu Miasta Częstochowy, a współorganizatorem Muzeum Częstochowskie.
Szczegółowe informacje, regulamin oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie: http://www.klimatyczestochowy.pl/

Page generated in 0.0268 seconds.