Z ostatniej chwili

Kłomnicka Policja przejęła ponad 73 kg nielegalnego tytoniu

2021-06-21 11:37:26 informacje
img

Policjanci z Kłomnic zatrzymali mieszkańca Lgoty Małej, który posiadał nielegalne wyroby tytoniowe i narkotyki. Mundurowi zabezpieczyli ponad 73 kg krajanki tytoniowej. Przy ich wprowadzeniu na rynek Skarb Państwa poniósłby stratę w wysokości przeszło 80 tys. zł - informuje Policja.

Kryminalni z Komisariatu Policji w Kłomnicach uzyskali informację, że mieszkaniec gminy Kruszyna może przewozić duże ilości wyrobów tytoniowych bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

Podczas kontroli drogowej 30-latek posiadał przy sobie 6 kg tytoniu i działkę dilerską amfetaminy. W związku z przypuszczeniem, że mógł kierować pod wpływem środków odurzających, pobrano mu krew do badań. Wyniki potwierdziły, że mieszkaniec Lgoty Małej wsiadł za kierownicę swojego pojazdu, będąc pod wpływem narkotyków.

W jego domu i pomieszczeniach gospodarczych śledczy znaleźli kolejne kilkadziesiąt kilogramów tytoniu i działkę dilerską marihuany.

Śledczy ustalili, że uszczuplenie Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconego podatku akcyzowego w tym przypadku oszacować można na ponad 80 tys. zł..

Mężczyzna usłyszał zarzuty. Grozi mu wysoka grzywna, zakaz kierowania pojazdami i nawet do 3 lat więzienia.

Fot. Materiały Policji

Page generated in 0.0217 seconds.