Z ostatniej chwili

Kolarskie Mistrzostwa Polski Masters i Cyklosport

2024-06-13 11:16:05 informacje
img

W najbliższą sobotę 15 czerwca w Częstochowie odbędzie się duża impreza kolarska – Mistrzostwa Polski dla osób z licencjami PZKol Masters oraz wyścig dla amatorów – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.
Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym ze startu wspólnego Masters i CykloSport to najważniejsze zawody w sezonie dla każdego amatora kolarstwa, który chce się zmierzyć w walce o tytuł Mistrza Polski z najlepszymi w Polsce.
O tytuły mistrzów będą rywalizować w poszczególnych kategoriach wiekowych zawodniczki i zawodnicy, którzy posiadają licencje Polskiego Związku Kolarskiego Masters. Dla tych, którzy nie posiadają licencji PZKol, odbędzie się oddzielny wyścig dla amatorów. Areną zmagań będzie Częstochowa i jej jurajskie okolice.
Wyścigi – ze startem i metą w Częstochowie – odbędą się na 22-kilometrowej interwałowej rundzie, a finisz zaplanowano na Złotej Górze.
Tę jurajską rundę, w zależności od kategorii, uczestnicy zawodów pokonają od 1 do 5 razy.
Łącznie w trakcie całej imprezy odbędzie się 14 wyścigów. Weźmie w nich udział ok. 700 kolarek i kolarzy.
Start i biuro zawodów będą zlokalizowane przy Fabryce Rowerów (ul. Drogowców). Regulamin zawodów i zasady rejestracji są dostępne na stronie my.raceresults.com
Organizatorzy Tatra Cycling Events zapraszają do udziału oraz kibicowania.
Na terenie Częstochowy trasa wyścigów będzie przebiegać ulicami Mirowską, Mstowską i Wodociągową. W związku z mistrzostwami w sobotę od godz. 6.00 do 21.00 na terenie Częstochowy oraz odcinkach dróg powiatu częstochowskiego trzeba się liczyć z utrudnieniami.
W Częstochowie:  
ulica Mirowska od skrzyżowania z ulicą Srebrną i Złotą do skrzyżowania z ulicą Morenową będzie wyłączona z ruchu pojazdów; autobusy komunikacji miejskiej linii nr 18 będą kursować objazdem przez ulicę Srebrną;
- na pozostałym odcinku ulicy Mirowskiej, a także na ulicy Mstowskiej i Wodociągowej przewidywane są czasowe wyłączenia z ruchu, a pojazdy będą kierowane przez służby porządkowe organizatora imprezy lub Policji.

Page generated in 0.0163 seconds.