Z ostatniej chwili

Kolejne udogodnienia dla pasażerów MPK

2018-04-25 15:44:07 informacje
img

Każdy, kto ma Częstochowską Kartę Miejską MPK, może teraz wykorzystywać ją także do zbierania punktów w Samorządowym Programie Lojalnościowym, a smartfon jest już nośnikiem biletu. To najnowsze udogodnienia w ramach programu "Teraz Lepsza Komunikacja", a jednocześnie nowy pomysł na promocję miejskiego transportu - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.
Dziś, w środę 25 kwietnia o nowych możliwościach dla osób korzystających z miejskiej komunikacji mówili w siedzibie MPK Janusz Sobczyk z Grupy Lew i Miłosz Olejniczak z firmy zbiletem.pl, przedstawiciele firm, które są operatorami tych usług.
- "Program Lepszej Komunikacji" z każdym miesiącem staje się bogatszy - mówił prezydent Krzysztof Matyjaszczyk. - Rozszerzamy ofertę dla kierowców, ale również dla pasażerów komunikacji miejskiej. Im więcej osób uda nam się przekonać, żeby zrezygnowało z własnych samochodów na rzecz publicznych środków transportu, tym lepiej. To będzie nasz wspólny sukces. Doskonałą alternatywą są też cieszące się ogromną popularnością miejskie rowery.
Prezydent z okazji przypadającego 26 kwietnia Dnia Drogowca i Transportowca złożył życzenia  pracowniczkom i pracownikom MPK, kierowcom i mechanikom. W sposób szczególny podziękował też - wraz z prezesem MPK Mariuszem Sikorą - za wzorową postawę w trakcie wykonywania obowiązków służbowych kierowcy autobusu Bartoszowi Mikołajczykowi, który w lutym udzielił pomocy kierującej samochodem osobowym kobiecie, gdy jej pojazd zaczął płonąć.
Korzystający z Częstochowskich Kart Miejskich –  czyli dotychczasowych nośników biletów miejskiej komunikacji – zyskują teraz możliwość gromadzenia punktów lojalnościowych za dokonane zakupy u partnerów projektu, którymi są przede wszystkim częstochowscy przedsiębiorcy, ale także m.in. obiekty MOSiR czy Miejskiej Galerii Sztuki. Punkty można zbierać w ponad 200 miejscach. Karty Miejskie, czyli właściwie bilety elektroniczne MPK, stały się więc przepustką do programu Częstochowskiej Karty Mieszkańca. Wystarczy tylko w prosty, intuicyjny sposób zarejestrować swoją Kartę na stronie https://karta-panel.czestochowa.pl. Potem trzeba już tylko ją podać przy okazji robienia zakupów czy korzystania z usługi w jednym z ponad 200 miejsc, które biorą udział w programie lojalnościowym, a punkty znajdą się na naszym koncie.
Wśród partnerów komercyjnych oferujących zniżki – od 1 do nawet 21% – są m.in. restauracje, sklepy spożywcze i rowerowe, butiki, biura podróży czy salony kosmetyczne i fryzjerskie. Lista partnerów, wraz z ich adresami, opisem działalności oraz wysokością oferowanego rabatu, dostępna jest na stronie www.karta.czestochowa.pl
- Dziękuję częstochowskiej firmie - grupie Lew, która uszyła ten garnitur na nasze potrzeby - a byliśmy bardzo wybredni. To dobrze, że dołącza kolejne funkcjonalności programu. Tych udogodnień w przyszłości będzie więcej – powiedział prezydent.
Kolejnym ułatwieniem dla pasażerek i pasażerów częstochowskiego MPK jest system doładowań na urządzenia przenośne, czyli tzw. "bilet na smartfona". Umożliwia zakup on-line biletów na smartfony oraz sprawne kontrolowanie ich ważności. Na stronie https://zbiletem.pl/?hash=czestochowa należy wybrać rodzaj biletu (okresowy, jednorazowy, ulgowy itp.), wpisać niezbędne dane, zapłacić przelewem lub kartą oraz zainstalować aplikację na dowolnym smartfonie z systemem Android, iOS lub Windows Phone. Bilet w aplikacji okazuje się kontrolerowi. Jeśli w tym momencie smartfon odmówiłby współpracy – np. padłaby bateria - wystarczy pokazać swój dokument z numerem PESEL.
To niejedyne udogodnienia dla korzystających z miejskiej komunikacji w ostatnich dniach. Od 1 maja w ramach programu "Częstochowa wspiera seniorów", częstochowskie emerytki powyżej 60. roku życia i emeryci powyżej 65. roku życia będą mogli korzystać z biletu emerytalnego – rocznego. Zapisywany na e-karcie i wydawany na podstawie ważnej legitymacji emeryta bilet będzie kosztował 100 zł i zachowa ważność przez 365 kolejnych dni od dowolnie wybranego momentu. 
- Bilet za 100 zł trafił już do 130 mieszkanek i mieszkańców - powiedział prezydent.

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0281 seconds.