Z ostatniej chwili

Kolejne zmiany w sposobie nauczania w związku z koronawirusem

2020-09-22 11:31:24 informacje
img

Do Wydziału Edukacji UM Częstochowy dotarły w poniedziałek kolejne opinie sanitarne Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Częstochowie związane z placówkami edukacyjnymi z terenu miasta.
Dotyczą one:
- pozytywnej opinii w sprawie zdalnej pracy klasy VII Szkoły Podstawowej Sióstr Zmartwychwstanek przy alei Najświętszej Maryi Panny (ale tylko do 21 września) w związku z pozytywnym wynikiem testu na koronawirusa u ucznia tej klasy;
- pozytywnej opinii w sprawie pracy zdalnej klasy I Społecznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Herberta przy ul. Kościelnej - do 24 września, w związku z pozytywnym wynikiem testu na koronawirusa u wychowawczyni klasy;   
- drobnej modyfikacji (związanej z określeniem klasy) pozytywnej opinii sanitarnej wydanej dla klasy IV cyklu czteroletniego Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Zespole Szkół Muzycznych w Częstochowie (klasa ta uczy się zdalnie do 25 września).
Sanepid cofnął też wcześniejszą pozytywną opinię w sprawie przejścia do końca roku z trybu nauczania stacjonarnego na hybrydowy w niepublicznym Terapeutycznym Przedszkolu oraz Szkole "Jurajskie Dzieci" (przy ul. Bialskiej 155/157), w związku z czasowym problemem lokalowym. Po analizie prawnej uznano, że decyzja dyrektora o zawieszeniu zajęć oraz pozytywna opinia Sanepidu może dotyczyć tylko sytuacji zagrożenia bezpieczeństwa uczniów związanego z wystąpieniem stanu epidemii w szkole.
Do Wydziału Edukacji dotarła jeszcze jedna opinia Sanepidu. Dotyczy Przedszkola Sióstr Nazaretanek przy ul. Dąbrowskiego i przedłużenia zawieszenia zajęć w przedszkolu po przypadkach koronawirusa do 22 września (wtorek). Jednocześnie dyrekcja przedszkola poinformowała, że kieruje wniosek o przedłużenie zawieszenia zajęć do 30.09, z uwagi na trudną sytuację personalną (brak nauczycielek i pracownic obsługi z uwagi na kwarantanny i zwolnienia lekarskie).

 

Page generated in 0.0144 seconds.