Z ostatniej chwili

Komendant podziękował za uratowanie życia trojga ludzi

2018-09-20 10:36:27 informacje
img

Komendant Miejski Policji w Częstochowie młodszy inspektor Dariusz Atłasik podziękował mieszkańcom Częstochowy, którzy pomogli uratować życie dwojga dzieci i ich ojca. Mężczyźni w ostatniej chwili wyważyli drzwi do mieszkania i wynieśli poszkodowanych z pożaru. Komendant częstochowskiej jednostki pochwalił wzorową, godną naśladowania postawę zaproszonych do swojego gabinetu gości - informuje częstochowska Policja.
Komendant Miejski Policji spotkał się z panami Dawidem i Zbigniewem, którzy wykazali się ogromną odwagą i determinacją w niesieniu pomocy innym. W spotkaniu uczestniczyli też komendant Komisariatu I podinspektor Mariola Biskup oraz zastępca naczelnika Wydziału Prewencji podkomisarz Jacek Zieliński.
Mieszkańcy Częstochowy 29 sierpnia  zauważyli, że w jednym z bloków z okien mieszkania na ostatnim piętrze wydobywają się płomienie. Natychmiast wezwali pomoc, a sami pobiegli na górę. Nikt jednak nie otwierał drzwi, dlatego postanowili nie czekać, wyważyli je i weszli do środka. W zadymionych pomieszczeniach odnaleźli dwoje dzieci w wieku 3 lat i niespełna roku. Jedno z nich schowało się na łóżku pod kołdrą. W mieszkaniu przebywał też ich 24-letni ojciec, z którym kontakt był utrudniony. Na miejsce przyjechały straż pożarna, policja, karetka oraz pogotowie gazowe i energetyczne. Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że do pożaru mogło dojść przez pozostawienie na włączonej kuchence gazowej garnka. Na szczęście pomoc przyszła na czas i nikomu nic się nie stało.
Podczas spotkania szef częstochowskiego garnizonu wręczył obu panom pisemne podziękowania, statuetki oraz drobne upominki z logo kampanii "Nie reagujesz - akceptujesz". Mł. insp. Dariusz Atłasik wyraził uznanie dla odwagi swoich gości oraz nadzieję, że taka postawa będzie dla wszystkich wzorem do naśladowania.
Fot. Materiały częstochowskiej Policji

Page generated in 0.0294 seconds.