Z ostatniej chwili

Kompletnie pijany kierowca rovera doprowadził do kolizji

2020-03-09 12:02:48 informacje
img

Pijany 41-latek kierujący roverem w czwartek 5 marca zjechał w godzinach południowych  na przeciwny pas jezdni i uderzył w jadącego z naprzeciwka golfa, którym kierował 48-letni mężczyzna. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości sprawcy okazało się, że w jego organizmie było ponad 3,06 promila alkoholu! Na szczęście nikomu nic się nie stało – informuje kłobucka Policja.

Około godz. 12.00 oficer dyżurny kłobuckiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące zdarzenia drogowego w miejscowości Iwanowice Małe na drodze DK-43. Z przekazanych informacji wynikało, że kierowca rovera, który jechał w kierunku Krzepic, z nieznanej przyczyny zjechał na przeciwny pas i doprowadził do zderzenia z jadącym w przeciwnym kierunku kierowcą golfa.

Na miejsce pojechali policjanci z kłobuckiej drogówki, którzy potwierdzili zgłoszenie. Okazało się, że roverem kierował 41-latek, mieszkaniec gminy Opatów, który miał w organizmie ponad 3,06 promila alkoholu! Natomiast golfem prawidłowo poruszał się 48-letni mieszkaniec gminy Krzepice, który był trzeźwy. Uczestnicy tego zdarzenia nie odnieśli obrażeń.

Sprawą zajmują się obecnie kryminalni z kłobuckiej komendy. Nieodpowiedzialnemu mężczyźnie grożą m.in. wysoka grzywna, wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, a nawet kilkuletni pobyt w więzieniu.

O losie sprawcy zadecydują prokurator i sąd.

 

Page generated in 0.0219 seconds.