Z ostatniej chwili

Komunikacja w dniach 1-3 listopada

2019-10-30 12:14:04 informacje
img

Miejski Zarząd Dróg i Transportu informuje, jak będzie funkcjonować komunikacja od 1 do 3 listopada. We Wszystkich Świętych pomiędzy nekropoliami będą kursować specjalne linie autobusowe.

  1. - W piątek 1.11 w całej sieci  komunikacyjnej obowiązują rozkłady sobotnie
  2. - W sobotę 2.11 w całej sieci komunikacyjnej obowiązują rozkłady sobotnie, a w niedzielę 3.11 – rozkłady niedzielno-świąteczne. Przez wszystkie trzy dni większość linii kursujących w rejonach cmentarzy będzie obsługiwana autobusami przegubowymi.
  3. - 1.11 linie nr 22 i 29 będą kończyć trasę na przystanku FIELDORFA-„NILA” – CMENTARZ KULE zamiast na pętli GOMBROWICZA. Obsługa pasażerów na przystankach GOMBROWICZA będzie się odbywać przy ulicy Fieldorfa-„Nila”, a nie na pętli.
  4. -W dniach 1-3.11 kursy linii nr 17 obsługujące rejon Cmentarza Zacisze będą wykonywane w kierunku centrum objazdem przez ulice Konwaliową, Artyleryjską i Matejki.
  5. -1.11 zostaną uruchomione linie specjalne nr 96, 97, 98 i 99, które  będą kursować wg następujących relacji:

Linia 96 – Błeszno – Cmentarz Komunalny.

W kierunku Cmentarza Komunalnego linia będzie kursować ulicami: z Bohaterów Katynia przez Rakowską i al. Wojska Polskiego, Kanał Kohna, Strażacką, Krakowską, Warszawską, Garibaldiego, Wilsona, II Aleję NMP, al. Kościuszki, al. Armii Krajowej, al. Jana Pawła II,  ul. św. Rocha i Radomską do pętli przy Cmentarzu Komunalnym.

W kierunku Błeszna: Z Radomskiej przez św. Rocha, al. Jana Pawła II, al. Armii Krajowej, al. Kościuszki, II Aleję NMP, ul. Piłsudskiego, Katedralną, Krakowską, al. Wojska Polskiego, al. 11 Listopada i Bohaterów Katynia do pętli Błeszno.

Linia 97 – Cmentarz Kule – Cmentarz Zacisze.

Linia będzie kursować w obu kierunkach ulicami: Cmentarną, (Tartakową - tylko w kier. Cm. Zacisze), Warszawską, Garibaldiego, Wilsona (w kier. przeciwnym przez Piłsudskiego, Katedralną i Krakowską), II Aleję NMP, Wolności, 1 Maja, al. Bohaterów Monte Cassino i Piastowską (powrót przez Przestrzenną, Konwaliową i Matejki do Piastowskiej). W sąsiedztwie Cm. Kule obowiązuje 1 wspólny przystanek początkowy i końcowy usytuowany przy ul. Tartakowej za skrzyżowaniem z Cmentarną.

Linia 98 – Cmentarz Kule – Cmentarz Komunalny.

Linia będzie w obu kierunkach kursować ulicami: Cmentarną, (Tartakową - tylko w kier. Cm. Komunalnego), Warszawską, Garibaldiego, Wilsona (w kier. przeciwnym przez Piłsudskiego, Katedralną i Krakowską), II Aleją NMP, al. Kościuszki, al. Jana Pawła II, ul. św. Rocha i Radomską. W sąsiedztwie Cm. Kule obowiązuje 1 wspólny przystanek początkowy i końcowy usytuowany przy ul. Tartakowej za skrzyżowaniem z Cmentarną.

Linia 99 – Fieldorfa-Nila – Cmentarz Kule – Cmentarz Komunalny.

Linia będzie kursować w obu kierunkach od przystanku FIELDORFA-NILA – CMENTARZ KULE ulicami Fieldorfa-Nila, Michałowskiego, al. Wyzwolenia, al. Armii Krajowej, ul. Dekabrystów, Okulickiego, św. Krzysztofa,  św. Rocha i Radomską.

 

Przejazd autobusami linii nr 96, 97, 98 i 99 podlega opłatom zgodnie z obowiązującą taryfą na liniach miejskich.

Rozkłady linii specjalnych dostępne są na stronie www.mzd.czest.pl  

UWAGA

1 listopada linie nr 10 i 36 w kierunku szpitala Parkitka i Gazowni będą na Błesznie kursować z ulicy Bohaterów Katynia przez Rakowską i aleję Wojska Polskiego, a nie jak zwykle przez Bohaterów Katynia i aleję 11 Listopada.

Przystanki BIENIA, CMENTARZ RAKÓW i BRZOZOWA dla linii 10, 36 i 96 w kierunku centrum będą zawieszone.

 

Page generated in 0.0151 seconds.