Z ostatniej chwili

Koncert Arki Noego

2018-01-18 12:45:51 informacje
img

Okazja do rodzinnego kolędowania w Bazylice Jasnogórskiej, wspólnie ze słynnym dziecięcym zespołem Arka Noego zdarzy się w piątek 19 stycznia. Na koncert, który rozpocznie się o godz. 19.00, zapraszają: Fundacja NIEDZIELA, Instytut Mediów – organizator tego wydarzenia oraz redakcja Tygodnika Katolickiego „Niedziela” – jego medialny patron.
Honorowy patronat nad koncertem objęli: abp Wacław Depo, metropolita częstochowski oraz o. Marian Waligóra, przeor Jasnej Góry. Wśród zaproszonych gości jest Sekcja Polska Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie.
Jak podkreślają organizatorzy, koncert kolędowy Arki Noego jest dedykowany chrześcijanom na Bliskim Wschodzie oraz wszystkim polskim rodzinom, aby wspólne uwielbienie Chrystusa w Jego tajemnicy Wcielenia umocniło je w wierności Zbawicielowi. Spotkanie ze Świętą Rodziną przy betlejemskich żłóbku jest najpiękniejszą okazją do wspólnej modlitwy śpiewem.
Jedną z głównych idei zaproszenia „takich dużych i takich małych” do kolędowania na Jasnej Górze razem z Arką Noego jest także promowanie wartości chrześcijańskich i patriotycznych, które powinny być filarem każdej polskiej rodziny. Wstęp na koncert jest bezpłatny.
Zespół prowadzi nieprzerwanie Robert Friedrich – kompozytor, wokalista, autor tekstów, gitarzysta. W wywiadzie dla „Niedzieli” przypomniał, że zespół Arka Noego powstał oficjalnie w Roku Jubileuszowym, czyli w roku 2000. Wtedy z okazji pielgrzymki Ojca Świętego Jana Pawła II na zamówienie TVP1 została nagrana piosenka „Tato”, która stała się wielkim przebojem. Autorzy programu „Ziarno” zaprosili zespół do nagrania kolejnych utworów. Radosny i spontaniczny styl Arki Noego zapewnił mu popularność, a z nagranych dla programu „Ziarno” piosenek dość szybko powstała pierwsza płyta „A GU GU”.
Młodzi wykonawcy śpiewają naturalnie i spontanicznie – nie mają specjalnie szkolonych i ustawianych głosów, nie odbywają regularnych prób. W styczniu 2001 r. Arka Noego wystąpiła w Auli Pawła VI w Watykanie przed Janem Pawłem II podczas spotkania dzieci na zakończenie Roku Jubileuszowego, współorganizowanego przez boloński Instytut Antoniano.
Niektóre z płyt zespołu to: „Mama tata mam 2 lata!” (2001), „Hip hip hura Alleluja!” (2002), „Daj na zgodę!” (2003), „Od rana do wieczora” (2005), „Nie ma to tamto – subito santo!” (2006), „Gadu Gadu” (2008), „Wszystkie piosenki” (2008) oraz „Pan Krakers” (2011). Arka Noego otrzymała wiele znaczących nagród, wśród nich Nagrodę Fryderyk. Zespół odbył kilka zagranicznych tournée, m.in. do USA. Jego przeboje cieszą się niesłabnącą popularnością i w serwisie YouTube mają po kilka milionów odsłon. Najnowsza, wydana w 2017 r., płyta Arki Noego nosi tytuł „Wyjątkowy osioł”.
Płyta z kolędami w wykonaniu Arki Noego była dołączona do świątecznego, bożonarodzeniowego numeru Katolickiego Tygodnika „Niedziela”.

Page generated in 0.0384 seconds.