Z ostatniej chwili

Koncert Marka Dyjaka

2019-11-14 12:45:11 informacje
img

Koncert Marka Dyjaka odbędzie się w częstochowskim Teatrze im. A. Mickiewicza w środę 20 listopada o godz.19.00.

Marek Dyjak sam siebie nazywa barowym grajkiem. Najbardziej prawdziwy głos na polskim rynku muzycznym – tak ocenia go krytyczka muzyczna, nauczycielka śpiewu Elżbieta Zapendowska. Jest jak prawdziwy buntownik, co to rzuca się głową naprzód, a dopiero potem podlicza bilans zysków i strat. Takie są też jego koncerty – zero taryfy ulgowej, śpiewa to, co czuje i myśli, nawet jeśli taki ekshibicjonizm sporo go kosztuje.
Nie każdemu odpowiada styl bycia Dyjaka, choć od 11 lat nie pije i walczy z nałogiem to wciąż pozostaje sobą - i na tym polega jego niezwykły fenomen, który przyciąga koneserów dobrej muzyki. Bywały w jego karierze momenty, w których muzyk mógł iść za ciosem - wbić się na potocznie zwany „artystyczny świecznik”, wolał jednak iść własną drogą, nie zawsze łatwą, lecz kierowaną przez siebie samego, nie oddał swojej kariery w cudze ręce. Niektórzy widzą w tym artystyczną pozę - Dyjaka wyklętego, samotnika i indywidualistę. Mocnym głosem, śpiewa równie mocne utwory, w których - jak mówią sami fani jest krew, żółć i łzy.
Na rynku papierowych supermenów jest zjawiskiem - ocenia Jan Wołek.
Jacek Świąder na łamach „Gazety Wyborczej pisał: „W nowej muzyce Dyjaka słychać ulicę, podwórko, dom, szemrane i przegrane imprezy, na których z przyjaciółmi śpiewa się zdartym, ale pełnym głosem. Niech nikogo nie zmyli pozorne zmęczenie i charczenie. Dyjak to zawodowiec, który urodził się do tego, by stać przy mikrofonie i opowiadać”.
Bilety w cenie: parter - 60 zł, balkon - 50 zł. Informacje i zamówienia: 34 372 33 27 (47, 06). 

 

Page generated in 0.0216 seconds.