Z ostatniej chwili

Koncertowo sfotografowani

2018-12-06 17:55:12 informacje
img

Wernisaż swej wystawy „Koncertowo” zapowiada na jutro, piątek 7 grudnia Maciek Skowronek. Prezentacja jego prac odbędzie się w Pubie Sportowym „Stacherczak” (al. Kościuszki 1). Początek o godz. 19.00. 
Autor ma 16 lat, jest uczniem Technicznych Zakładów Naukowych. Od kilku lat jego zdjęcia ukazują się na łamach częstochowskiej „Gazety Wyborczej”. Jego prace doceniano nie tylko w szkolnych konkursach (jako absolwent Gimnazjum nr 3 w Częstochowie zdobył m.in. drugie miejsce w powiatowym konkursie „Nie taka zima zła...”), ale też podczas „Klimatów Częstochowy” czy konkursu „Zobacz Częstochowę”. Został także wyróżniony stypendium artystycznym prezydenta miasta Częstochowy w dziedzinie sztuk plastycznych i stypendium ufundowanym przez Rotary Club Częstochowa. 
Prywatnie wielbiciel drużyny Real Madryt i takich zespołów jak Nocny Kochanek, Dżem, Kabanos, T.Love i Acid Drinkers.
Ma na swoim koncie wystawy „Sport na zdjęciach” (wspólnie z ojcem Grzegorzem Skowronkiem) i „Sport okiem Maćka Skowronka”.
„Koncertowo” to jego druga wystawa indywidualna. W Pubie Stacherczak zaprezentuje 44 zdjęcia (m.in. Muńka Staszczyka, Zenka z zespołu Kabanos czy Macieja Maleńczuka).
- Serdecznie zapraszam wszystkich miłośników fotografii, dobrej muzyki i wina - pisze Maciek Skowronek. - Na początek muzycznie rozgrzeje Was rodzinne trio Natalia Skuza (wokalistka) - Piotr Skuza (lider Skuzi Brothers) - Igor Skowronek (gitarzysta). Później zobaczycie koncertowy slideshow, a na koniec dzięki Pubowi Sportowemu Stacherczak i cukierni Michaś zaproszę Was do stołu wernisażowego.
Wydarzenie zrealizowano dzięki stypendium Centrum Amatorskiego Ruchu Artystycznego (działającym przy Ośrodku Promocji Kultury „Gaude Mater”). Autor dziękuje też firmie  Fotolabfuji za doskonałe powiększenia prac oraz Rotary Clubowi Częstochowa i Piotrowi Wierzbickiemu za pomoc w realizacji wystawy.

Page generated in 0.0295 seconds.