Z ostatniej chwili

Konferencja mediatorów

2018-10-29 11:57:59 informacje
img

W związku z przypadającym 18 października Międzynarodowym Dniem Mediacji w sali sesyjnej Urzędu Miasta odbyła się konferencja „Mediacja. Rozmowa, zrozumienie, rozwiązanie” - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.
W spotkaniu zorganizowanym przez Sąd Okręgowy w Częstochowie, Kuratora Okręgowego oraz Stowarzyszenie na rzecz pomocy dziecku i rodzinie „DLA  RODZINY”, oprócz dyrektorów i szkolnych pedagogów, uczestniczyli przedstawiciele władz miasta, Sądu Okręgowego, organizacji pozarządowych oraz dzieci i młodzież z częstochowskich szkół.
Podczas konferencji uczestnicy dyskutowali m.in. o praktycznych aspektach stosowania mediacji, istocie mediacji sądowej, wykorzystaniu jej w postępowaniu rodzinnym oraz technikach rozwiązywania sporów. Przy okazji kolejnych wystąpień zwrócono uwagę, że mediacja umożliwia krótszy czas prowadzonego postępowania, mniejszy stres związany z uczestnictwem w postępowaniu przed sądem, ograniczenie negatywnych skutków popełnionego czynu, trwałe zakończenie konfliktu, oszczędność kosztów, czy możliwość powrotu do „normalnego” życia.
W czasie spotkania rozstrzygnięto również konkurs rysunkowy „Mediacja – najlepszy sposób rozwiązywania konfliktu”.
Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0344 seconds.