Z ostatniej chwili

Konferencja o astmie i alergii

2018-09-19 14:08:01 informacje
img

IV Konferencja Edukacyjna „Profilaktyka i wczesna diagnostyka astmy, chorób alergicznych u dzieci” w piątek 21 września odbędzie się w sali sesyjnej Urzędu Miasta. Początek o godz. 10.00  - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.
Spotkanie jest adresowane do rodziców dzieci chorych na astmę i choroby alergiczne, pedagogów szkolnych i nauczycieli wychowania fizycznego oraz pielęgniarek szkolnych.
Podczas konferencji - organizowanej w ramach Programu Polityki Zdrowotnej Miasta Częstochowy „Profilaktyka i wczesna diagnostyka astmy, chorób alergicznych u dzieci mieszkańców Częstochowy na lata 2014-2018” - Konsultant Wojewódzki z Dziedziny Alergologii prof. zw. dr hab. n. med. Radosław Gawlik będzie mówił o oddziaływaniu smogu na zdrowie dzieci chorych na astmę i alergię. Pojęcie, odmiany i znaczenie smogu omówi prof. dr hab. inż. Izabela Majchrzak-Kucęba, dyrektor Instytutu Zaawansowanych Technologii Energetycznych Wydziału Infrastruktury i Środowiska Politechniki Częstochowskiej.
O znaczeniu edukacji o astmie i chorobach alergicznych dla personelu szkoły mówił będzie jego koordynator miejskiego programu, lek. Leszek Cichoń.
Na zakończenie spotkania zaplanowano dyskusję o smogu w szkolnym planie zarządzania zdrowiem.
Organizatorem konferencji jest Stowarzyszenie Promocji Zdrowia Dzieci i Młodzieży „Nasze Dzieci”.

PROGRAM KONFERENCJI:
10.00 - Otwarcie Konferencji – Andrzej Szewiński, zastępca prezydenta Częstochowy
10.10 - Wystąpienia zaproszonych gości
10.20 - Wystąpienie Konsultanta Wojewódzkiego z Dziedziny Alergologii prof. zw. dr hab. n. med. Radosława Gawlika
10.30 - „Znaczenie edukacji o astmie i chorobach alergicznych dla personelu szkoły” – lek. Leszek Cichoń,koordynator Programu, Stowarzyszenie Promocji Zdrowia Dzieci i Młodzieży „Nasze Dzieci”
10.50 - „Pojęcie, odmiany i znaczenie SMOGU” - prof. dr hab. inż. Izabela Majchrzak-Kucęba, dyrektor Instytutu Zaawansowanych Technologii Energetycznych Wydział Infrastruktury i Środowiska Politechniki Częstochowskiej,
11.20 - „Oddziaływanie SMOGU na zdrowie dzieci chorych na astmę i alergię” - prof. zw. dr hab. n. med. Radosław Gawlik, Katedra i Klinika Chorób Wewnętrznych, Alergologii i Immunologii Klinicznej ŚUM w Katowicach, autor Programu „Profilaktyka i wczesna diagnostyka astmy, chorób alergicznych u dzieci mieszkańców Częstochowy na lata 2014-2018”.
11.50 - „SMOG w szkolnym planie zarządzania zdrowiem” - dyskusja i podsumowanie IV Konferencji Edukacyjnej z udziałem wykładowców oraz mgr Grażyny Stramskiej-Świerczyńskiej, naczelnika Wydziału Zdrowia i mgr Magdaleny Dębskiej, naczelnika Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Częstochowy - prowadzenie dyskusji lek. Leszek Cichoń.
12.20 - Zakończenie konferencji

Page generated in 0.0263 seconds.