Z ostatniej chwili

Konferencja opieki paliatywnej

2018-01-19 11:02:59 informacje
img

XXII Konferencja Naukowo-Szkoleniowa Opieki Paliatywnej i Zespołów Hospicyjnych „Miłuj bliźniego swego jak siebie samego” odbywa się od dziś w Hotelu Arche (ul. Oleńki 20). Jest połączona z obchodami 25-lecia Stowarzyszenia Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej - jej organizatora. 
Sześć sesji plenarnych zostanie poświęcone zarówno zagadnieniom dotyczącym najlepszych sposobów leczenia i opieki nad pacjentami w schyłkowym okresie nieuleczalnej choroby, ale również potrzebom i bolączkom pracowników ochrony zdrowia na co dzień realizujących świadczenia zdrowotne i otaczających opieką chorych i ich rodziny. 
Konferencji będą towarzyszyć sesje warsztatowe dotyczące praktycznego zastosowania oceny i monitorowania bólu, metod psychologicznych możliwych do wykorzystania w pracy z chorym oraz sposobów dbania o własne zdanie i zapobiegania wypaleniu zawodowemu. 
Konferencję zakończą msza św. koncelebrowana przez arcybiskupa metropolitę częstochowskiego dr Wacława Depo przed cudownym Obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej i Pielgrzymka Hospicjów Polskich.

Page generated in 0.0329 seconds.