Z ostatniej chwili

Konferencja z okazji Dnia Wolontariusza

2019-12-04 12:15:01 informacje
img

Konferencja „Pomagamy, wspieramy, dajemy nadzieję” z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza odbędzie się na Uniwersytecie Humanistyczno-Przyrodniczym im. Jana Długosza  (ul. Waszyngtona 4/8, aula „Audytorium Maximum”) w czwartek 5 grudnia. Początek o godz. 10.00.

Spotkanie będzie okazją poznania najważniejszych idei, założeń, znaczenia, metod wsparcia i roli wolontariatu. Prelegenci będą dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Prelekcje pozwolą się zapoznać z:

-działaniami Stowarzyszenia Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej, 

--ideą hospicjum Dame Cicely Saunders

- znaczeniem wolontariatu w rozwoju społeczeństwa obywatelskiego

- rolą wolontariatu w organizacji pozarządowej

- rola wolontariatu pracowniczego

- wolontariatem akcyjnym w hospicjum

- „Czekałem na Ciebie” – wolontariatem hospicyjnym

Organizatorami konferencji są: Stowarzyszenie Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej oraz Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy, im. Jana Długosza.  Jej uczestnikami mogą być wszyscy – bez względu na wiek, zarówno czynni wolontariusze, jak i chcący nimi zostać, swoim czasem dzielić się z innymi ludźmi, najbardziej potrzebującymi, chorymi u kresu życia i ich rodzinami. Udział w konferencji jest bezpłatny.

Warto przyjść na tegoroczną Konferencję z okazji Dnia Wolontariusza, ponieważ prelegenci przedstawią bardzo interesujące wykłady - przekonują organizatorzy. - Konferencja prowadzona będzie na wysokim poziomie. Uczestnicy będą mogli się przekonać, że wolontariat daje szanse wykorzystania własnych umiejętności i doświadczeń, pozwala zdobyć nowe umiejętności oraz rozwijać zainteresowania. Tematyka pomoże poszerzyć wiedzę, którą następnie będzie można wykorzystać w bezinteresownej służbie dla drugiego człowieka. Wolontariat to droga do poznania siebie, jest także doskonałą szkołą charakteru. Wzbogaca obie strony – nie tylko tego, kto korzysta z pomocy, ale także tego, kto udziela wsparcia. Uczy życia w zespole, wśród ludzi i dla ludzi. Wysłuchawszy tematyki, którą przybliżą prelegenci, z pewnością uświadomimy sobie jeszcze bardziej, jak ważne jest, by być przy człowieku cierpiącym i się z nim solidaryzować.

Page generated in 0.0132 seconds.