Z ostatniej chwili

Konie Opus, Widim i Epikur zdały kolejne egzaminy

2019-01-16 17:49:32 informacje
img

Kolejne konie służbowe z częstochowskiej jednostki policji przeszły atestację. Opus i Widim zaliczyły pomyślnie egzamin II stopnia, a Epikur wykonał zadania kontrolne przypisane do egzaminu I stopnia. Wierzchowce musiały pokonać przeszkody, wykazać się posłuszeństwem i odwagą. Nad przebiegiem egzaminów czuwali członkowie specjalnej komisji - informuje częstochowska Policja.
14 stycznia na terenie Klubu Jeździeckiego „Lambada” w Częstochowie konie z częstochowskiej jednostki policyjnej Opus, Widim i Epikur przeszły pozytywnie atestację II i I stopnia. Zdały test sprawności użytkowej, pokonując nietypowe przeszkody: w tym płonące elementy, skoki przez barierki.
Do oceny umiejętności koni powołano specjalną komisję, której przewodniczyła kom. Izabela Dobrowolska z Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. W składzie komisji znaleźli się także koordynatorzy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach - nadkom. Marcin Siewiert i asp. szt. Adam Chmel. Przebiegowi egzaminu przyglądali się także nadkom. Artur Włodarski – Naczelnik Wydziału Prewencji KMP w Częstochowie, wspólnie ze swoim zastępcą podkom. Jackiem Zielińskim i koordynatorem przewodników psów służbowych i zespołu konnego w Komendzie Miejskiej Policji w Częstochowie asp. szt. Adamem Pytlarzem.
Epikur będzie mógł teraz brać udział w patrolach o małym natężeniu ruchu i realizować zadania przy zabezpieczeniu imprez o niskim poziomie ryzyka.
Opus i Widim będą natomiast mogły pełnić służbę, np. podczas demonstracji czy przy zabezpieczeniu imprez o podwyższonym ryzyku.
W atestacji uczestniczyli policjanci z częstochowskiego oraz chorzowskiego zespołu konnego: sierż. szt. Agnieszka Mordal, sierż. szt. Marcin Natkańczyk, sierż. szt. Przemysław Wiza i sierż. Artur Mazur oraz mundurowi z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Częstochowie.
Fot. Materiały częstochowskiej Policji

Page generated in 0.0347 seconds.