Z ostatniej chwili

Konkurs „Innowacyjna Częstochowa”

2020-12-10 12:12:42 informacje
img

Wydział Polityki Społecznej przygotował konkurs na innowacyjny produkt lub usługę. Mogą w nim wziąć udział częstochowscy uczniowie, uczestnicy projektu „Ciekawi świata. Ciekawi przyszłości” - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

Celem konkursu jest upowszechnienie wiedzy o przedsiębiorczości, a także zachęcenie młodzieży do aktywności w kierunku kreowania innowacji. Jak wskazują eksperci, innowacje to doskonała droga do rozwoju gospodarek i tworzenia nowych miejsc pracy. Projekt, jak i konkurs, ma za zadanie kreować pomysły na nowe miejsca pracy w Częstochowie.

Zgłoszenia do konkursu należy dokonać do 12 marca 2021 r., przesyłając formularz zgłoszeniowy i pracę konkursową na adres pjedrasiak@czestochowa.um.gov.pl. Więcej informacji oraz regulamin dostępne są na stronie:

http://www.czestochowa.pl/page/7726,edycja-iii---rok-szkolny-20202021.html

W konkursie mogą wziąć udział uczniowie, którzy uczestniczą projekcie „Ciekawi. Świata. Ciekawi przyszłości”. Jego cel to zainteresowanie młodzieży sprawami związanymi z przyszłością zawodową: m.in. własnym wykształceniem, rozwijaniem umiejętności społecznych czy określeniem zawodowych predyspozycji zawodowych. Podejmowane działania mają funkcję profilaktyki rynku pracy. Młodzież w ramach projektu uczestniczy w panelach dyskusyjnych, konkursach oraz wizytach w zakładach pracy. Tegoroczna edycja projektu ma formę zdalną. Koordynatorem projektu jest Wydział Polityki Społecznej Urzędu Miasta.

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0149 seconds.