Z ostatniej chwili

Konstancja Nowina-Konopka gościem wernisażu Grand Press Photo

2018-10-26 10:12:53 informacje
img

Ilustrujące nasz tekst zdjęcie zostało zrobione w irańskim autobusie podzielonym z przyczyn kulturowo-religijnych na część dla kobiet i mężczyzn.
Autorką jest Konstancja Nowina-Konopka, która jako gość specjalny spotka się dziś z częstochowianami biorącymi udział w wernisażu wystawy najlepszych prasowych zdjęć polskich Grand Press Photo 2018.
Konstancja Nowina-Konopka urodziła się i mieszka w Krakowie. Ukończyła studia magisterskie na Akademii Ekonomicznej w Krakowie i przez prawie 10 lat pracowała w administracji samorządowej oraz działała społecznie przez dwie kadencje jako radna dzielnicy, w której mieszka. W pewnym momencie życia pasja do fotografii skłoniła ją do porzucenia dotychczasowych zajęć. W 2012 zdobyła dyplom Akademii Fotografii w Krakowie. Aktualnie uczestniczy w Programie Mentorskim Sputnik Photos w Warszawie oraz Studiuje w Akademii Kreatywnej Fotografii w Opawie.
Zwyciężyła w konkursie fotograficznym Lens Culture Student Photography Awards projektem „1001 złych uczynków” i znalazła się w gronie „21 New and Emerging Talents”. Została również wybrana do pierwszej piątki w konkursie Vienna International Photo Awards 2013. Jest laureatką I nagrody Grand Press Photo 2018 w kategorii ludzie, właśnie za zdjęcie wykonane w irańskim autobusie.
Wernisaż wystawy - dziś, w piątek 26 października, na podziemnym parkingu całodobowym przy Pubie Sportowym Stacherczak (al. Kościuszki 1). Spotkanie - w Pubie Stacherczak. Początek o godz. 17.00.

Page generated in 0.0402 seconds.