Z ostatniej chwili

Konsultacje dotyczące rozwoju publicznego transportu zbiorowego

2020-11-30 11:18:26 informacje
img

Do udziału w konsultacjach na temat Planu zrównoważonego rozwoju publicznego transportu zbiorowego zaprasza Miejski Zarząd Dróg i Transportu. Swoje uwagi, wnioski, sugestie można zgłaszać do 17 grudnia poprzez formularz online - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

Bieżąca aktualizacja Planu Transportowego została przeprowadzona we własnym zakresie przez Miejski Zarząd Dróg i Transportu, na bazie obowiązującego dokumentu wprowadzonego uchwałą Rady Miasta w roku 2013. Poprzednio dokument był aktualizowany w 2017 r.  

Zamiar wprowadzenia do eksploatacji autobusów z napędem elektrycznym – jako wynik działania proekologicznego, a jednocześnie spełniającego wymagania Ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych – spowodował konieczność aktualizacji Analizy Kosztów i Korzyści (AKK) związanych z wykorzystaniem autobusów zeroemisyjnych oraz innych środków transportu. Zaktualizowana AKK wymusiła jednocześnie aktualizację Planu Transportowego –  tak, aby oba dokumenty były spójne.

Od 27 listopada do 17 grudnia mieszkanki i mieszkańcy Częstochowy mogą zgłaszać swoje uwagi, wnioski i sugestie do dokumentu. Służy do tego elektroniczny formularz pod linkiem https://ankieta.konsultuje.pl/czestochowa/konsultacje-spoleczne-planu-zrownowazonego-rozwoju-publicznego-transportu-zbiorowego-dla-miasta-czestochowy

Więcej informacji na temat konsultacji dostępnych jest pod adresem https://czestochowa.budzet-obywatelski.eu/aktualnosci/aktualne-konsultacjekonsultacje-spoleczne-planu-zrownowazonego-rozwoju-publicznego-transportu-zbiorowego-dla-miasta-czestochowy,10

Na zdjęciu: testowy elektryczny autobus częstochowskiego MPK podczas prezentacji pod koniec sierpnia 2020 r.  

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0158 seconds.