Z ostatniej chwili

Kontrole pustostanów

2019-12-20 11:19:03 informacje
img

Zmieniające się warunki atmosferyczne, spadki temperatur w godzinach nocnych to sytuacje, które szczególnie mogą zagrażać życiu i zdrowiu bezdomnych. Policjanci zintensyfikowali działania, aby pomóc tym, którzy tego potrzebują. Kontrolują parki, dworce, kanały ciepłownicze, opuszczone budynki oraz pozostałe miejsca, w których mogą przebywać osoby potrzebujące pomocy.

W okresie jesienno-zimowym policjanci większą uwagę poświęcają kontroli miejsc, w których przebywają bezdomni. Pustostany, działkowe altanki i klatki schodowe to miejsca, które najczęściej odwiedzają mundurowi podczas codziennej służby. Niskie temperatury stwarzają zagrożenie nie tylko dla życia i zdrowia bezdomnych, ale również samotnych i w podeszłym wieku oraz nietrzeźwych.

Szczególnie w tym okresie bezcenne są informacje przekazane przez przypadkowych przechodniów, sąsiadów czy znajomych. Dla policjantów ważnym źródłem informacji jest także Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, która m.in. wskazuje zagrożenia związane z bezdomnością.

Policja prosi mieszkańców o czujność i zainteresowanie osobami, które z uwagi na swój wiek, stan zdrowia, bezdomność lub nietrzeźwość mogą być narażone na działanie niskich temperatur. Ta pomoc nic nie kosztuje, a może ocalić czyjeś życie.

O każdej niepokojącej sytuacji informujmy służby ratownicze, dzwoniąc pod telefony alarmowe 112.

Page generated in 0.0184 seconds.