Z ostatniej chwili

Kontynuacja strajku i egzamin ósmoklasistów

2019-04-15 16:06:32 informacje
img

Rozpoczął się drugi tydzień strajku nauczycielskiego. W Częstochowie strajkuje nadal ponad 80 miejskich placówek oświatowych. W 42 miejskich szkołach rozpoczął się w poniedziałek egzamin ósmoklasisty. Przystąpiło do niego blisko 1,7 tysiąca uczennic i uczniów - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

W poniedziałek w strajku uczestniczyło w miejskich placówkach ponad 1,6 tys. nauczycielek i nauczycieli z 82 placówek oświatowych. 515 osób z różnych powodów (L4, opieka nad dzieckiem, urlopy dla poratowania zdrowia) było w szkole nieobecnych, reszta nie miała tego dnia zajęć, nie przystąpiła do strajku bądź nie pojawiła się w szkole z innych powodów (łącznie 1092 osoby). W placówkach, które strajkują, było obecnych niespełna 750 dzieci/uczniów (nie licząc osób zdających egzamin).

Do egzaminu ósmoklasisty w 37 miejskich podstawówkach i 5 zespołach szkolno-przedszkolnych przystąpiło dziś blisko 1,7 tys. uczennic i uczniów. Z żadnej z częstochowskich szkół nie było informacji o większych problemach z przeprowadzeniem egzaminów. Organizacja egzaminów jest możliwa dzięki współpracy szkół i zrozumieniu potrzeb uczniów ze strony protestujących nauczycieli.

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0332 seconds.