Teatr Nowy obchodzi 5-lecie istnienia
Już w piątek odbędzie się gala z okazji jubileuszu 5'lecia Teatru Nowego w Częstochowie!
Ten rok to prawdziwa kulminacja ostatnich pięciu lat jego działalności – pełen poezji, humoru i głębokich refleksji!
Rozpoczęły go inspirujące wieczory poetyckie z Pauliną Kajdanowicz, spektakle „Carpe diem” i „Rzecz o teatrze, czyli strachy, lęki i fobie”, powroty hitowej komedii „Umrzeć ze śmiechu”, a dla najmłodszych przygotował rodzinne przedstawienia: „Marysia ma Rysia” i „Cudowna”.
Jego działania sięgają skali krajowej – od lokalnych warsztatów, po prestiżowe występy w ministerstwach i współpracę z wybitnymi twórcami.
Teatr Nowy w Częstochowie stał się miejscem, które integruje społeczności, rozwija talenty i przekracza granice!
Kulminacją jest Gala 5-lecia, która odbędzie się w Domu Oczami Brata (ul. Brzezińska 57/59), celebrując te osiągnięcia z retrospektywą projektów, fragmentami spektakli i dyskusjami o inkluzji w kulturze. Przewidziano ją oczywiście na piątek 27 marca. Początek o godz. 18.00.