Z ostatniej chwili

Kryminalni z Częstochowy w walce z narkobiznesem

2020-05-07 11:46:22 informacje
img

Kryminalni zatrzymali 32-letniego mieszkańca Częstochowy, który handlował substancjami psychoaktywnymi. W chwili zatrzymania mundurowi znaleźli przy nim prawie 3000 działek dilerskich narkotyków. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany. Po nitce do kłębka policjanci dotarli też do kolejnych osób, które dystrybuowały środki odurzające na terenie powiatu. W wyniku działań prawie 1,2 kg narkotyków nie trafi na rynek - informuje częstochowska Policja.
Pod koniec kwietnia operacyjni z Częstochowy zatrzymali na gorącym uczynku handlarza narkotyków. Diler „wpadł” na terenie gminy Blachownia, gdzie spotkał się z dwoma mężczyznami, którym miał sprzedać zakazane substancje. Na widok nieumundurowanego patrolu policji rzucił się do ucieczki. Po zatrzymaniu policjanci znaleźli przy nim haszysz i PCP (fencyklindynę). Podczas przeszukania auta 32-latka kryminalni znaleźli kolejne porcje haszyszu i PCP oraz marihuanę. Jak się okazało, narkotyki posiadał nie tylko przy sobie. Mundurowi znaleźli je także w jego mieszkaniu i w lesie, gdzie były ukryte w zakopanej pod ziemią plastikowej beczce. Na jej trop wpadł policyjny pies. W sumie policjanci zabezpieczyli prawie 1 kg narkotyków, które docelowo miały trafić na częstochowski czarny rynek. Decyzją sądu, najbliższe 2 miesiące diler spędzi w areszcie. Grozi mu do 10 lat więzienia.
Policjanci z komendy w Częstochowie trafili również na trop innych osób, które brały udział w dystrybucji narkotyków uzyskanych od 32-latka. Kryminalni zatrzymali mężczyzn, którzy wymieniali się „towarem” w jednym z mieszkań w Częstochowie. W wyniku przeszukania znaleziono ponad 200 działek dilerskich marihuany, haszyszu, fencyklidyny oraz wagę elektroniczną.
Sprawa jest nadal rozwojowa i śledczy nie wykluczają kolejnych zatrzymań.
Fot. Materiały częstochowskiej Policji

 

Page generated in 0.016 seconds.