Z ostatniej chwili

Krypta Absurdu

2018-04-19 16:12:43 informacje
img

Filmową imprezę "Krypta Absurdu" zapowiada Carpe Diem Klub (II Aleja 29). Wydarzenie - w piątek 20 kwietnia, początek o godz. 20.00.
- Krypta Absurdu to mała, półtoragodzinna pauza w natłoku obowiązków i szarej codzienności. Na pokazie zobaczymy kilka dobrych filmów kina klasy B oraz filmów ociekających absurdem. Po pokazie będzie czas na rozmowę o kinie, o życiu i absurdzie życia! - zapowiadaja organizatorzy.  
Wyjaśniają też, dlaczego akurat absurd:
Filmy z rodziny kina klasy B oraz absurdu charakteryzują się nieograniczoną wolnością. Twórcy nie czują na sobie macek wielkich wytwórni oraz presji związanej z budżetami wynoszącymi setki tysięcy złotych monet. Dzięki temu mają możliwość przelać do swych filmów wszystkie najdziwniejsze myśli i pomysły. Czysta wolność, o której marzy większość z nas.
Film o morderczych bananach? Proszę bardzo!
90 minut walki z gigantycznym królikiem w żółtym kapeluszu? Częstujcie się!
Czy klasyczna już mordercza opona, w której główną rolę gra mordercza opona!
Powiedzmy sobie szczerze. Czy jest lepszy przepis na udany wieczór niż grupa znajomych, kufel jakiegoś zimnego napoju i ludzie na ekranie uciekający przed zombie-bananami?
Tego typu kino otwiera wspaniałą możliwość ucieczki od świata, zaszycia się wraz ze znajomymi w barze i poznaniu kinematografii od trochę innej strony! Lepszej strony!
Pokaz w Częstochowie jest częścią festiwalu, który odbędzie się 16-20 maja w Katowicach

Page generated in 0.0323 seconds.