Z ostatniej chwili

Krzysztof Ścierański i jego bas w OPK „Gaude Mater”

2018-12-05 14:25:39 informacje
img

Jeden z najbardziej cenionych gitarzystów basowych wystąpi w piątek 7 grudnia wraz z gitarzystą Dimą Gorelikiem i bębniarzem Péterem Somosem. Koncert – w ramach cyklu JAZZtochowa – zacznie się w Ośrodku Promocji Kultury „Gaude Mater” (ul. Dąbrowskiego 1) o godz. 19.00.
Krzysztof Ścierański jest samoukiem. W wieku 22 lat został basistą słynnego zespołu Laboratorium, z którym nagrał 5 płyt i zagrał kilkaset koncertów, także za granicą. U boku Zbigniewa Namysłowskiego grał w jego zespole Air Condition, a potem także ze String Connection Krzesimira Dębskiego. Nagrywał albumy solowe i współpracował m.in. z Tomaszem Stańko, Ryszardem Sygitowiczem, Markiem Grechutą, Johnem Porterem czy zespołem Krzak. Swój ostatni jak dotąd autorski album – „Night Lakes” – wydał w 2014 r.
Dima Gorelik to izraelski gitarzysta, wokalista i kompozytor etno-jazzowy. Swój talent rozwijał w akademii muzycznej u Arniego Lawrence’a, Maxa Roacha, Jamesa Moody’ego, Avishai Cohena, Omera Avitala. Jest dwukrotnym laureatem prestiżowej nagrody The America-Israel Cultural Foundation, został również uhonorowany tytułem Outstanding Musician przez Ministerstwo Kultury Izraela. Gra zarówno w większych składach, jak i solowo. W ostatnich latach współpracował m.in. z Étiennem M’Bappé, Garym Husbandem, Anną Marią Jopek, Zbigniewem Namysłowskim, Januszem Muniakiem, Maciejem Obarą, prof. Marią Pomianowską czy Wojciechem Waglewskim.  
Péter Somos to pochodzący z muzycznej rodziny z Budapesztu perkusista. Od 15. roku życia grał z czołowymi węgierskimi muzykami sceny popowej i jazzowej. Po wielu występach na scenach europejskich osiadł w Holandii i rozpoczął studia w Rotterdamie. Miał okazję grać z takimi artystami jak: Abel Marcel Calderon, Stefan Lievestro, Amik Guerra czy Reinier Baas.
Bilety na koncert dostępne są w OPK
„Gaude Mater”  (ul. Dąbrowskiego 1) w cenach: 35 zł (przedsprzedaż), 100 zł – pakiet czterech biletów w przedsprzedaży, 45 zł w dniu koncertu.

Page generated in 0.0291 seconds.